Gorączkowo sprawdzałeś wszystkie kieszenie, szukałeś pod łóżkiem i zagłębiałeś się w boki kanapy.

Zgubiłeś go.

Wszyscy tego doświadczyliśmy - tego okropnego uczucia w dole brzucha, kiedy gubimy nasz ukochany smartfon. Serce zaczyna bić, pot spływa nam po czole, a chęć sprawdzenia Instagrama nasila się...

Na szczęście, istnieje kilka aplikacji zaprojektowanych specjalnie, aby pomóc Ci być ponownie zjednoczeni ze swoim smartfonem w krótkim czasie!

Rzućmy okiem na kilka...

#1 Znajdź moje urządzenie

Znajdź moje urządzenie Google, dawniej znany jako menedżer urządzeń Android pomaga znaleźć zgubione lub skradzione urządzenia android.

Aby zlokalizować swój telefon, po pierwsze, trzeba będzie pobrać aplikację Znajdź moje urządzenie z Google Play, z innego urządzenia, takiego jak tablet, laptop lub komputer stacjonarny. Następnie zaloguj się za pomocą swojego konta Google.

Po zalogowaniu się, na pulpicie nawigacyjnym pojawią się opcje, aby:

    Zlokalizuj swój telefon: jeśli wybierzesz tę opcję, lokalizacja Twojego telefonu z systemem android pojawi się na mapie wraz ze wskazaniem, ile czasu na baterii ma urządzenie i jego połączenie z Internetem. Odtwarzanie dźwięku: Ta opcja jest świetna, jeśli telefon jest zagubiony w domu, i nie ma nikogo innego w domu, aby dać ci pierścień. Twój telefon będzie dzwonić przez 5 minut na najwyższym ustawieniu głośności, nawet jeśli telefon jest w trybie cichym. Blokada: Ta opcja jest bardziej odpowiednia, jeśli uważasz, że Twoje urządzenie zostało zgubione lub skradzione i jesteś pewien, że nie ma go w domu. Zablokowanie telefonu wyświetli monit o dodanie nowego hasła i dodanie notatki z danymi kontaktowymi dla każdego, kto przypadkiem odkryje telefon.

#2: AirDroid

AirDroid App jest wyłącznym Android, i pozwala użytkownikom kontrolować swoje telefony z sieci.

Po zainstalowaniu aplikacji i skonfigurowaniu na pulpicie, Airdroid pozwala na wykonywanie następujących rzeczy, które mogą pomóc w zlokalizowaniu brakującego telefonu android:

    Z pulpitu, można zdalnie robić zdjęcia z przedniej lub tylnej kamery. To pozwoli Ci zobaczyć, kto korzysta z telefonu, lub telefonu otoczenia. Twoje przechwycone zdjęcia zostaną zapisane na pulpicie. Może to pomóc w zlokalizowaniu zaginionego telefonu. Możesz również przesłać ważne treści z telefonu na pulpit podczas lokalizowania telefonu, aby zapobiec przeglądaniu Twoich danych osobowych. Możesz również użyć funkcji zrzutu ekranu, aby monitorować, czy ktoś korzystał z Twojego telefonu. #3 Where's my Droid Gdzie jest mój droid to kolejna aplikacja, która może być używana do śledzenia i lokalizowania brakującego urządzenia. Ma 10+ funkcji, w tym: Mapa GPS, z lokalizacją Androida, która umożliwia również śledzenie ruchu urządzenia. Zdalny dostęp do aparatu - umożliwiający robienie zdjęć Twojego zaginionego telefonu z aplikacji. Zdalny zamek, pozwala zablokować telefon, aby zachować swoje dane osobowe bezpieczne.