Consumer Reports ocenił 15 uchwytów do telefonów komórkowych, w tym modele, które mocuje się do otworów wentylacyjnych lub do przedniej szyby, aby znaleźć najlepszy niezależnie od pojazdu.

Nasi eksperci samochodowi używali każdego z uchwytów podczas codziennej jazdy przez kilka tygodni i zapisali swoje wrażenia w niniejszym raporcie. 

Okazało się, że są plusy i minusy do każdego typu, i jak każdy pasuje do pojazdu i do telefonu są prawdziwe zakupu rozważań. Ale nawet biorąc pod uwagę indywidualne względy, personel zawęził grupę do kilku ulubionych modeli, z których wszystkie mają uchwyty z przyssawkami.

Stwierdziliśmy również, że możliwość ładowania telefonu przez uchwyt może być mile widzianym udogodnieniem. Dobrze umiejscowiony uchwyt może pomóc zrównoważyć funkcję i rozproszenie uwagi.  

Wybierając go, ubezpieczając go, prowadząc go

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o swoim pojeździe.
Dołącz do
"Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że telefony powinny być używane w celu zwiększenia komfortu jazdy poprzez nawigację lub aplikacje multimedialne, a nie jako źródło rozproszenia uwagi" - mówi Kelly Funkhouser, kierownik programu użyteczności pojazdów i automatyzacji w Consumer Reports. 

Samochody czynią postępy w wykrywaniu pieszych, pokazują testy zderzeniowe
Aktualizacje Android Auto i Apple CarPlay wprowadzają poważne zmiany
Wykrywanie pieszych działa, ale technologia ma jeszcze wiele do zrobienia - wynika z badania AAA
Niebezpieczeństwa związane z prowadzeniem pojazdu w stanie rozproszenia uwagi
Rankingi smartfonów i przewodnik zakupu według CR
Pomimo rozpowszechnienia systemów informacyjno-rozrywkowych w samochodach, jest wielu kierowców, którzy nadal chcą używać telefonu komórkowego jako głównego źródła nawigacji i rozrywki w samochodzie. I są ku temu ważne powody:

Starszy samochód można skutecznie "unowocześnić" dzięki dobrze umieszczonemu smartfonowi, który będzie służył do nawigacji i cyfrowej muzyki.
Korzystanie z telefonu może być wygodniejsze niż z systemu informacyjno-rozrywkowego do nawigacji, ponieważ będzie on wyświetlał najnowsze mapy, wraz z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i aktualnymi punktami zainteresowania. Ponadto często łatwiej jest wyszukać coś w telefonie, a następnie uzyskać wskazówki dojazdu (zwłaszcza gdy korzysta się z cyfrowego asystenta, takiego jak Siri).
Podróżni mogą woleć korzystać ze znanego im telefonu niż z systemu wbudowanego w wynajmowany samochód, zwłaszcza że nawigacja może być dodatkowym kosztem.
Bez względu na powód, podłączeni kierowcy muszą mieć zabezpieczony, naładowany telefon i trzymać go w zasięgu wzroku.

Wiele nowszych samochodów i SUV-ów posiada integrację Android Auto i/lub Apple CarPlay. Oprogramowanie to naśladuje działanie podłączonego telefonu i umieszcza popularne utwory muzyczne, mapy, wiadomości i aplikacje telefoniczne bezpośrednio na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego. Ale telefon komórkowy z dużym ekranem może skutecznie naśladować tę funkcję, dając kierowcom starszych samochodów wiele z tych samych funkcji. Kierowcy nie powinni jednak ulegać pokusie korzystania z aplikacji mediów społecznościowych w telefonie podczas jazdy.

Rodzaje uchwytów do telefonów

Podczas gdy my oceniliśmy sześć różnych stylów uchwytów, trzy rodzaje uchwytów są głównymi typami na rynku: Uchwyty na przednią szybę, przyssawka uchwyty deski rozdzielczej i uchwyty wentylacyjne. Inne style montażu - uchwyt na kubek, 12-woltowy gniazdo, i trwale przymocowane do deski rozdzielczej - nie są prawie tak powszechne.

Trzy główne style używają dwóch różnych metod do zabezpieczenia telefonu. Pierwszy z nich jest przez umieszczenie małej metalowej zakładki z tyłu telefonu, który pozwala na telefon być utrzymywane w miejscu przez magnes na uchwycie. Drugi sposób wykorzystuje zacisk, który zabezpiecza telefon z boków, od góry i od dołu, lub z obu.

Co znaleźliśmy
Każdy styl ma swoje plusy i minusy, choć niektóre są o wiele łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu niż inne. Poniżej znajdują się uchwyty, które testowaliśmy i nasz najlepszy wybór.

Przyssawkowy uchwyt na przednią szybę

Co kupiliśmy: MPow 033, Vansky 3-in-1 Cell Phone Holder, Auto Style Wireless Charging Cell Mount, iOttie Easy Touch Qi Mount, Vanmass Cell Phone Mount

Znaleziska:

 • Uniwersalny, łatwy do zabezpieczenia, z dużą ilością regulacji.
 • Pozycjonuje telefon blisko kierowcy, dzięki czemu łatwo jest zobaczyć i dotrzeć do ekranu.
 • Może zasłaniać widok przez przednią szybę.
 • Wibracje z pojazdu mogą utrudniać odczytanie telefonu.
 • Ładowanie Qi jest zaletą.

Wybór pracowników: MPow 033
 

Przyssawkowy uchwyt na deskę rozdzielczą

Znaleziska:

 • Są one łatwe do zamocowania na większości powierzchni.
 • W większości przypadków, mogą być umieszczone blisko kierowcy, więc łatwo jest zobaczyć i dotrzeć do ekranu.
 • Jednakże, te uchwyty są często nieporęczne, a w niektórych pojazdach może być trudno znaleźć dobre miejsce dla niego.
 • Mogą one blokować widok przez przednią szybę, w zależności od mocowania i gdzie jest umieszczony.

Wybór pracowników: MPow C108/096

Uchwyt wentylacyjny

Co kupiliśmy: MPow Vent Mount, Kenu Airframe+, Wiz Gear Vent Mount Magnet, Beam Electronics Cell Mount, Auto Style Wireless Charging Cell Mount, Vansky 3-in-1 Cell Phone Holder, Vanmass Cell Phone Mount

Znaleziska:

 • Wszystkie te typy są łatwe do zabezpieczenia.
 • Ich lokalizacja na otworach wentylacyjnych sprawia, że są bardzo wygodne dla kierowcy, aby przeczytać i osiągnąć.
 • Niektórzy kierowcy uważają, że są one irytujące w użyciu, ponieważ mogą blokować przepływ powietrza z otworu wentylacyjnego, do którego są przymocowane.
 • Nie działają one dobrze z otworami wentylacyjnymi, które są wysokie i wąskie (zorientowane pionowo) lub mają dziwny kształt.
 • Niektóre mają również przewód zasilający, który łączy się z gniazdem 12V, co pozwala na ładowanie Qi na telefonach, które na to pozwalają.

Staff picks: MPow Vent Mount, Beam Electronics Cell Mount

Uchwyt na kubek

Co kupiliśmy: WeatherTech Cupfone

Znaleziska:

 • Są one bardzo bezpieczne, ponieważ mocowanie jest głębokie i pasuje bezpośrednio do uchwytu na kubek.
 • Wszystkie są wygodne do osiągnięcia, ponieważ uchwyty na kubki znajdują się blisko kierowcy.
 • Jeśli uchwyty na kubki są w dobrej lokalizacji, mogą one być łatwe do zainstalowania i użytkowania.
 • Te uchwyty odciągają wzrok kierowcy od drogi i powodują rozproszenie uwagi.
 • Ale uchwyty na kubki, które znajdują się pod konsolą środkową lub są niezręcznie zlokalizowane, mogą stanowić wyzwanie.
 • Telefony zamontowane w ten sposób są często trudne do odczytania, ponieważ są zamontowane nisko, pod deską rozdzielczą.
 • Uchwyt do gniazdek elektrycznych 12 V