Plotki o nadejściu Androida P krążyły, a Google zmienia swoje najważniejsze aplikacje Android z wielkimi aktualizacjami Material Design. Tam ostrość, jednak został skierowany do serii Pixel 3.

Nowy film wypłynął niedawno, podkreślając koncepcyjny materiał projekt różnych aplikacji Android. Aplikacje takie jak Gmail, Zdjęcia Google, Dysk Google i Google Trips mają mieć nowy wygląd.

Raporty przez ArsTechnica, wskazują, że wideo zostało stworzone przez renomowanych twórców wideo Google Adam Grabowski i Nicolo Bianchino. Podczas gdy dwa najwyżej oceniane twórcy nie są pracownikami Google, są one wśród znanych oficjalnych twórców wideo dla firmy.

Niektóre z obrazów koncepcyjnych wydanych przez ArsTechnica wyraźnie pokazuje zmiany i ustawienia prawdopodobnego nowego projektu w stosunku do istniejącego. Według Rona Amadeo z Ars Technica, istnieje wiele elementów zastępczych w projektach, co oznacza, że ostateczne zmiany nie zostały jeszcze oficjalnie wprowadzone. Jednak pomimo twierdzeń Rona, wyciekły filmik wypłynął w ślad za okresem jego premiery, co sugeruje, że zawartość prawdopodobnie przedstawia rzeczywiste zmiany.

Na przykład, nowa aplikacja Gmail ma stracić swój typowy czerwony odcień, i z kolei, być zastąpione przez dużo białego. Również ogólne doświadczenie Gmail będzie bardziej doskonałe i bardzo spójne z przeprojektowaniem sieci.

Istnieje godna uwagi zmiana dotycząca górnego menu, które teraz znajduje się na dole. Umieszczone na dole menu poprawi jego dostępność, szczególnie dla jednoręcznych operacji mobilnych. Pomysł ten nawiązuje do nadchodzącego Androida P, który ma swoje menu nawigacyjne na dole.

Podobnie jak Gmail, nowa aplikacja Zdjęcia Google również otrzyma odcień bieli, plus stonowane przyciski. Wybór kolorów sprawia, że aplikacja wydaje się schludny, z białym odcieniem dowodzenia spójność w nowym projekcie Google.

Ponadto, Google Trips ma nowy wygląd też. Ponownie biały kolor jest dominujący, z dodatkowym paskiem wyszukiwania na górze.

Wreszcie, Google Drive będzie miał dolny pasek zakładek. Również, aby poprawić jego nawigację, będzie miał dolny pasek, jak również.

W podsumowaniu

Nie ma gwarantowanej daty, kiedy aktualizacje projektu zostaną udostępnione dla użytkowników. I choć nie ma też powiedzieć, czy wszystkie nowe aplikacje perspektywiczne zostaną wydane, Google pracuje na okrągło, aby mieć wszystkie najnowsze aktualizacje gotowe w czasie do Android P i Pixel3 uruchomić. Z uwolnienia ustawiony na późnym latem i wczesną jesienią odpowiednio, to tylko kwestia czasu, aż potwierdzimy nasze oczekiwania.