Codziennie używamy smartfonów do wykonywania różnych zadań. z nich wiążą się z Internetem, masowymi danymi wrażliwymi, a także informacjami finansowymi. informacje finansowe. Wszystko to sprawia, że Twój smartfon staje się celem cyberprzestępców. To jest Dlatego zawsze należy upewnić się, że smartfon jest bezpieczny, korzystając z następujące wskazówki;

Zablokuj swoje urządzenie

Jest to pierwszy krok do zapewnienia bezpieczeństwa Twojego telefonu i prywatności Twoich danych. Obecne smartfony oferują różne metody blokowania. Popularne z nich to: hasło, kod dostępu, PIN oraz biometria, np. Face ID, skaner tęczówki oka, Touch ID i skaner linii papilarnych. Te blokady zapewniają, że żadna nieupoważniona osoba nie dostanie się do Twojego smartfona.

Unikalne hasła do Twoich kont

Twoje konta są kolejną rzeczą, którą powinieneś zapewnić unikalne, silne hasła, aby je chronić. Postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami tworzenia haseł i nigdy nie używaj ponownie swoich haseł do innych kont. Jeśli to zrobisz, będą one zagrożone, jeśli jedno z nich zostanie naruszone. Aby uniknąć kłopotów z zapamiętania długiego, unikalnego hasła, zainstaluj menedżera haseł. To narzędzie pomoże Ci w tworzeniu, zarządzaniu i przechowywaniu różnych haseł. Możesz również zdecydować się na logowanie bez hasła i korzystać z danych biometrycznych przy logowaniu się do różnych kont. różnych kont.

Unikaj podejrzanych linków

Phishing jest nadal zagrożeniem i każdy może być na niego podatny. Ostrożnie traktuj załączniki i linki w wiadomościach e-mail i tekstach. Jeśli nie znasz nie znasz nadawcy, nie otwieraj załączników ani nie klikaj linków. Jeśli Jeśli to możliwe, włącz w swoim smartfonie funkcję podglądu stron internetowych. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, jaką jakie strony wyświetlają linki, zanim je otworzysz.

Pobieraj aplikacje z renomowanych sklepów z aplikacjami

Instaluj aplikacje z oficjalnego sklepu z aplikacjami, chyba że nie są one dostępne w Twoim regionie. Aplikacje w oficjalnych sklepach są poddawane kontroli, i dzięki temu są wolne od złośliwego oprogramowania. Inne sklepy firm trzecich dopuszczają wszystkie aplikacje, a niektóre z nich mogą być złośliwe. W przypadku użytkowników systemu Android należy wyłączyć opcję instaluj z nieznanych źródeł. Należy również uważać na to, na jakie Uprawnienia, do których dana aplikacja ma dostęp.

Aktualizuj swoje urządzenie na bieżąco

Aktualizacje zawierają łaty bezpieczeństwa i poprawki dla różnych błędy i luki w zabezpieczeniach. Regularne aktualizacje gwarantują, że cyberprzestępcy nie będą wykorzystać Twojego urządzenia lub zostać zaatakowanym przez złośliwe oprogramowanie.

Twórz kopie zapasowe danych i włącz zdalne wymazywanie

Smartfony oferują darmową pamięć masową w chmurze, gdzie można okresowo tworzyć kopie zapasowe w chmurze, gdzie można okresowo tworzyć kopie zapasowe danych. Regularne tworzenie kopii zapasowych zapewnia bezpieczeństwo danych w przypadku urządzenie zostanie narażone na niebezpieczeństwo.

Włącz także funkcję Znajdź moje urządzenie. Ta funkcja pomaga w śledzeniu urządzenia w przypadku, gdy je zgubisz lub zostanie skradzione. Ta strona Funkcja ta może również zdalnie wyczyścić urządzenie. Użyj tego jako ostatnią opcję, gdy jesteś pewien, że nigdy nie znajdziesz swojego telefonu.

Używaj VPN w publicznych sieciach Wi-Fi

Większość aplikacji na smartfonie jest głodna danych, a Twoje pakiety danych nie będą wystarczające. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, zawsze będziesz korzystać z darmowego publicznych sieci Wi-Fi. Ale zanim połączysz się z jednym z nich, upewnij się, że zainstalowałeś renomowaną sieć VPN w swoim smartfonie. Publiczne Wi-Fi to centrum dla złośliwych aktorów czekających aby przechwycić Twój ruch internetowy i wykraść Twoje dane uwierzytelniające. VPN szyfruje Twój internet i czyni go niewidocznym dla wścibskich oczu w sieci. Dowiedz się więcej na: http://foto-raj.pl