Wielu użytkowników iPhone'ów napotyka ten problem w swoich telefonach. Gdy podłączą komputer lub inne urządzenie do hotspotu iPhone'a, po pewnym czasie bezczynności hotspot się wyłącza i trzeba go ponownie włączyć. Problem ten można rozwiązać, stosując kilka prostych sposobów obejścia go oraz sprawdzając niektóre funkcje i ustawienia. Zacznijmy od tego, jak rozwiązać problem z hotspotem iPhone'a, który wyłącza się automatycznie.

Przeczytaj też: 3 sposoby na znalezienie hasła do sieci WiFi na Androidzie lub iPhonie

Naprawianie problemu z automatycznym wyłączaniem się hotspota iPhone'a

Spis treści

 • Naprawić iPhone'a Hotspot wyłącza się automatycznie
  • Wyłącz tryb niskiego poziomu danych
  • Wyłącz tryb niskiego poboru mocy
  • Resetuj ustawienia sieci
  • Uaktualnij ustawienia operatora
  • Zaktualizuj wersję systemu iOS
  • Utrzymuj włączony ekran Hotspot iPhone'a
  • Zaloguj się do iCloud na innych urządzeniach

Przyczyn automatycznego wyłączania się hotspota na telefonie iPhone może być wiele, ale trudno jest znaleźć dokładną. Możemy więc zacząć od najczęstszych sposobów rozwiązywania tego problemu, a następnie omówić pewne sposoby.

Wyłącz tryb niskiego zużycia danych

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy w telefonie iPhone został włączony tryb Niski poziom danych. Ten tryb oszczędza dane komórkowe w telefonie, ograniczając użycie danych w tle, a także zamykając hotspot po pewnym czasie bezczynności. Dlatego lepiej go wyłączyć, gdy używasz osobistego hotspotu do pracy:

1. Przejdź do "Ustawień" w telefonie iPhone

2. 2. Stuknij w "Dane mobilne" i na następnej stronie wybierz "Opcje danych mobilnych".

3. Po stuknięciu w tę opcję pojawi się opcja "Tryb niskiego zużycia danych".

4. Stuknij znajdujący się obok niej przełącznik, aby ją wyłączyć.

Wyłączanie trybu niskiego zużycia energii

Jest to kolejny tryb, który w celu oszczędzania baterii wyłącza hotspot po pewnym czasie bezczynności. Należy więc sprawdzić, czy ten tryb jest włączony w telefonie, a jeśli tak, wyłączyć go. Oto jak to sprawdzić:

1. Otwórz "Ustawienia" w telefonie iPhone i przejdź do zakładki "Bateria".

2. Stuknij w nią, a na następnej stronie zobaczysz "Tryb niskiego zużycia energii".

3. Teraz stuknij w znajdujący się obok niego przełącznik, jeśli jest on domyślnie włączony.

Ewentualnie, jeśli dodałeś tryb niskiego zużycia energii do panelu sterowania, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu i stuknij ikonę baterii, aby wyłączyć ten tryb.

Resetuj ustawienia sieciowe

Jeśli po wyłączeniu tych dwóch trybów hotspot nadal wyłącza się sam, należy rozważyć zresetowanie ustawień sieciowych w telefonie. Nie spowoduje to uszkodzenia żadnych danych, a może rozwiązać problem. Oto, jak to zrobić:

1. Otwórz Ustawienia i wybierz opcję "Ogólne".

2. Teraz przewiń w dół do "Transferuj lub zresetuj iPhone'a" i stuknij w niego.

3. Na następnej stronie wybierz opcję "Resetuj".

4. Na koniec na następnej stronie wybierz "Resetuj ustawienia sieciowe", po czym zostaniesz poproszony o podanie kodu dostępu.

Po wprowadzeniu kodu dostępu wszystkie ustawienia sieciowe zostaną zresetowane, a następnie możesz sprawdzić, czy błąd hotspotu został naprawiony, czy nie.

Aktualizuj ustawienia operatora

Operatorzy sieci stale wydają nowe aktualizacje w celu ulepszenia swoich sieci. Aktualizacje te są zwykle przesyłane do wszystkich użytkowników drogą radiową, ale można spróbować zaktualizować je ręcznie w telefonie, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Oto jak dokonać aktualizacji:

1. Przejdź do Ustawień w telefonie i przejdź do sekcji Ogólne.

2. Stamtąd przewiń w dół do sekcji Informacje i stuknij ją.

3. Teraz znajdź Szczegóły SIM, a zobaczysz tam wersję operatora sieci.

4. Stuknij tę wersję, aby zaktualizować ją do najnowszej.

Teraz zrestartuj iPhone'a i sprawdź, czy wszystko się udało.

Aktualizowanie wersji systemu iOS

Mówiąc o aktualizacjach, należy również sprawdzić aktualizację systemu iOS w telefonie, ponieważ może to być również przyczyną rozłączania hotspotu i wielu innych problemów. Oto, jak sprawdzić najnowszą aktualizację systemu iOS na telefonie iPhone:

1. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do zakładki Ogólne.

2. Teraz stuknij w menu Aktualizacja oprogramowania.

3. W tym miejscu zobaczysz, czy w telefonie jest dostępna nowa aktualizacja.

Z tego miejsca zainstaluj najnowszą wersję systemu iOS, a następnie zacznij korzystać z hotspotu.

Utrzymywanie włączonego ekranu hotspotu iPhone'a

Oto jedna niezawodna metoda upewnienia się, że hotspot jest włączony na stałe podczas korzystania z telefonu. Powinieneś przez cały czas mieć włączony ekran osobistego hotspotu z aktywną opcją hotspotu. Ta sztuczka działa przez większość czasu, gdy hotspot iPhone'a jest używany z dowolnym komputerem.

Należy jednak pamiętać, że ta metoda zużywa więcej baterii, ponieważ ekran telefonu jest cały czas włączony. Dlatego pamiętaj, aby podczas tego procesu podłączyć telefon do ładowarki.

Logowanie się do iCloud na innych urządzeniach

Na koniec, jeśli nic innego nie działa, możesz użyć tej metody, która sprawi, że Twój hotspot iPhone'a nigdy nie rozłączy się z określonym urządzeniem. Tak, możesz podpisać się za pomocą swojego Apple ID w iCloud na tym urządzeniu, na którym chcesz używać hotspotu i uczynić je zaufanym urządzeniem lub zaufaną przeglądarką.

Apple uzna to urządzenie za jedno z Twoich urządzeń i nie rozłączy hotspotu nawet po braku aktywności. Ponadto, jeśli tym urządzeniem jest Mac, hotspot zostanie włączony automatycznie, gdy sieć WiFi nie będzie dostępna.

Tak więc są to sposoby na naprawienie hotspotu iPhone'a, który ciągle wyłącza się automatycznie. Aby uzyskać więcej najnowszych wskazówek i trików dotyczących systemu iOS, bądź na bieżąco!

Możesz również śledzić nas, aby uzyskać najnowsze informacje techniczne w Google News lub porady i triki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołącz do Grupy Telegram GadgetsToUse, lub subskrybuj kanał Youtube GadgetsToUse, aby uzyskać najnowsze filmy z recenzji.