Wirtualne sieci prywatne (VPN) mają zasadnicze znaczenie w codziennej działalności, która obejmuje Internet. Wszelkie działania, od surfowania po wysyłanie wiadomości online, muszą być chronione. VPN oferują ochronę, zapewniając tym działaniom bezpieczeństwo i prywatność. VPN są jak zaufana brama dla całego ruchu internetowego. Odbierają Twój ruch wychodzący i szyfrują go za pomocą szyfrowania klasy wojskowej. Filtrują również ruch przychodzący pod kątem potencjalnych zagrożeń. Ale to nie wszystko, VPN-y oferują o wiele więcej, a poniżej przedstawiamy powody, dla których powinieneś zainstalować jeden z nich na swoim smartfonie.

Omiń ograniczenia związane z lokalizacją geograficzną

Najczęstsze ograniczenia obejmują streaming oparty na lokalizacji i rynki oparte na lokalizacji. Netflix, na przykład, jest serwisem streamingowym opartym na lokalizacji. Usługi, które oferuje w Wielkiej Brytanii mogą nie być podobne do tych, które są świadczone w USA. Jeśli chcesz oglądać treści z innego kraju, musisz oszukać Netflix. Najprostszym sposobem jest użycie adresu IP danego kraju. Jest to możliwe do osiągnięcia przy użyciu renomowanego VPN. VPN-y, zwłaszcza z pakietami premium oferują wiele adresów IP i serwerów z wielu różnych części świata.

Sklepy internetowe, takie jak Sklep Play, również ograniczają niektóre aplikacje do niektórych lokalizacji. Aby je pobrać, ustaw wymaganą lokalizację na VPN i wyczyść dane aplikacji sklepu Play. następnie uruchom ponownie aplikację sklepu Play i zainstaluj aplikację, którą chcesz. Inne sklepy internetowe, które sprzedają produkty, mogą oferować obniżone ceny w zależności od lokalizacji. Korzystając z VPN, możesz zaoszczędzić o wiele więcej, kupując te produkty online.

Unikaj cenzury rządowej

Cenzura rządowa jest klasyfikowana na różnych poziomach. Pervasive; jest najwyższym poziomem ograniczeń i jest ulubionym wśród wielu rządów. Cenzura wszechobecna blokuje wiele treści we wszystkich kategoriach. Na szczęście, wiele organizacji zewnętrznych oferuje VPN w jakiś sposób. Except if you are living in china your chances of getting a reliable VPN are limited. Apple dołączył do rządu i usunął większość VPN-ów ze swojego China App Store. Korzystanie z VPN w tych krajach pozwoli Ci uzyskać dostęp do zablokowanych treści, w tym tych ze świata zewnętrznego, a co najlepsze, nikt nie będzie o tym wiedział.

Bezpiecznie korzystaj z publicznych sieci Wi-Fi

Kraje rozwinięte mają otwarte hotspoty Wi-Fi wszędzie; centra handlowe, kawiarnie, hotele, a nawet motele. Z darmowym internetem, wszystko o czym myślimy to dostać się do sieci i robić swoje rzeczy, takie jak sprawdzanie wiadomości w mediach społecznościowych, a nawet wysyłanie poufnych informacji. Problem z publicznym WI-FI polega na tym, że wiele osób jest podłączonych. Jest to najpewniejszy sposób na przechwycenie czyjegoś ruchu (informacji) i wykorzystanie go do złośliwych celów. Złośliwe oprogramowanie również może być łatwo rozprzestrzeniane. VPN eliminuje wszystkie te zagrożenia.

Jak VPN osiąga wszystkie powyższe cele?

W skrócie, VPN wykonuje swoją pracę za pomocą protokołów i szyfrowania. Sieci VPN wykorzystują protokoły takie jak PPTP, L2TP, SSTP, OpenVPN i IPSec. VPN ustawia te protokoły, ale Ty również możesz je ustawić. Same protokoły nie są wystarczająco bezpieczne, VPN stosuje szyfrowanie klasy wojskowej, aby informacje były trudne do złamania. Szyfrowanie to to głównie 2048-bitowe szyfrowanie AES. Inne sieci VPN wykorzystują mechanizmy uwierzytelniania i weryfikacji podpisów w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Renomowane sieci VPN mają wyłącznik, który wyłącza ruch danych podczas ponownego łączenia się z usługą VPN. Używają również współdzielonych dynamicznych adresów IP w celu zachowania anonimowości.