Giganci technologii smartfonów, Samsung i Apple, zaprezentowali swoje flagowe urządzenia z 2018 roku, a konkurencja nadal jest ostra. Google jest również dołączenie do zespołu w tym miesiącu z jego nowych urządzeń i innego sprzętu. Zarówno Samsung i Apple również uruchomił swoje smartwatche, i wydaje się, że jakoś dostał go prawo w sektorze wearables.

Wcześniejsze raporty wskazywały, że Google będzie również uruchomić swój wearable tej jesieni; Google Pixel oglądać, ale Google oficjalnie potwierdził, że nie było takich planów w miejscu. Zamiast tego, Google będzie pracować, aby poprawić Android Smartwatch OS; Wear OS, a także współpracować z innymi producentami smartwatch, aby wdrożyć to, co użytkownicy chcą w zakresie projektowania i nowych funkcji. Według Tom's Guide, dyrektor inżynierii Google dla Wear OS, Miles Barr powiedział podczas wywiadu, że Google nie wyda smartwatch tej jesieni. Google nie osiągnęła tam jeszcze, a oni koncentrują się na swoich partnerów dotyczących sektora smartwatch.

Barr poszedł dalej, aby podpowiedzieć, co smartwatch Google pociąga za sobą, jeśli w ogóle jest kiedykolwiek wykonane przez odniesienia do urządzeń Pixel. "Nasza linia Google Pixel telefonów jest najlepsze doświadczenie i Google wziąć na nim, więc wyobrażam sobie, że będziemy koncentrować się mocno na [Google] Assistant zintegrować AI i uczenia maszynowego w urządzeniu, które jest Google forte" Barr powiedział.

Aktualizacja Wear OS

Nowa aktualizacja Google Wear OS jest już na zewnątrz i jest dostępna na smartwatchach firm trzecich, które obsługują Wear OS. Większość zmian są oparte na interfejsie, i obejmują one gesty kierunkowe. Interfejs jest bardziej responsywny na machnięcia, a integracja ujawnia więcej płynności niż wcześniej. Oto niektóre z godnych uwagi gestów w aktualizacji oprogramowania;

Lewy swipe - ten gest kierunkowy dostaje się do nowego Google Fit i innych informacji opartych na aktywności, takich jak motywacyjne pierścienie punkty oparte na tętnie.

Prawy swipe - ten gest ujawnia Google Assistant z innych sugestii i informacji generowanych przez AI. Sugestie te są oparte na ostatnich zapytaniach.

Przesuń palcem w dół - tutaj otrzymasz nowe elementy sterujące pulpitu, takie jak to, co jest dostępne w smartwatchu Apple. Te elementy sterujące umożliwiają szybkie odtwarzanie muzyki, dostęp do Google Pay lub łatwe wyciszenie zegarka.

Przesuń palcem w górę - tutaj otrzymujesz powiadomienia w skompresowanym strumieniu. W przeciwieństwie do WatchOS5, w nowej aktualizacji brakuje zagnieżdżonych powiadomień, ale jest lepiej niż w poprzedniej wersji.

Kolejną godną uwagi zmianą jest sposób dostępu do tarcz zegarka. Zamiast przesuwania, trzeba będzie przytrzymać palec na tarczy zegarka.

Chociaż Wear OS nie jest dużo konkurenta w porównaniu do tego, co Apple oferuje, to było coraz lepiej, i nie są jeszcze więcej ulepszeń przyjść. Nawet z tymi małymi zmianami, Twój Android smartwatch / Wear OS doświadczenie będzie niesamowite. Ponadto, trzeciej strony Android smartwatche, które zostaną zaprezentowane tej jesieni będą wyposażone w Google Pay i NFC możliwości, wbudowane tętno, i zwiększoną odporność na poziom wody.

Twoje doświadczenie poprawi się jeszcze bardziej dzięki nowemu chipsetowi Snapdragon Wear 3100, który nie tylko poprawi wydajność, ale także będzie wyposażony w tryby optymalizacji niskiego poboru mocy dla dłuższej żywotności baterii.