Obecnie smartfony są zbudowane z wyższych specyfikacji, a zatem oferują wyższą wydajność niż wcześniej. Wydajność ta jest używana do oceny, czy smartfon może obsługiwać ciężkie zadania, które polegają na procesorze lub pamięci RAM. W innych przypadkach, może być używany do porównania, który smartphone obsługuje zadania najlepiej. Testy wydajności są zwykle wymienione w Internecie, a problem pojawia się, gdy urządzenie nie jest na liście. Ale nie ma się czym martwić; ten artykuł pokaże Ci, jak przetestować wydajność Twojego urządzenia bez szukania specjalisty.

Pomiar wydajności; Benchmarking

Testowanie wydajności urządzeń, zwłaszcza gdy procesor jest zaangażowany, jest znane jako benchmarking. W sferze smartfonów, benchmarki są wykonywane na różnych urządzeniach, aby określić ich wydajność procesora. Te benchmarki mogą również ocenić ogólną wydajność telefonu, ponieważ różni producenci optymalizują swoje urządzenia w różny sposób.

Jak zrobić benchmark

Aby przetestować wydajność swojego smartfona, pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebował, są odpowiednie aplikacje. Są to aplikacje wyspecjalizowane do wykonywania ciężkiej pracy polegającej na testowaniu niektórych, jeśli nie wszystkich aspektów wydajności twojego urządzenia. Aby zaoszczędzić ci kłopotów z szukaniem aplikacji, zebraliśmy garść renomowanych aplikacji do benchmarków. Ponadto, te aplikacje pozwalają przesłać swoje wyniki, dzięki czemu można porównać z innymi urządzeniami.

AnTuTu Benchmark

Jest to najpopularniejsza aplikacja do benchmarkowania na świecie. Jego bezpłatny do pobrania i zawiera kilka reklam, które trzeba będzie znosić. AnTuTu Benchmark jest dostępny zarówno dla urządzeń z systemem Android i iOS. Ta aplikacja stawia swój smartfon przez serię kompleksowych testów, które porównują swoje telefony procesor, grafika, UX, pamięć i wiele więcej. Daje również dogłębny wgląd w zmiany obciążenia procesora urządzenia oraz informacje o poziomie naładowania baterii i temperaturze.

Geekbench 4

Jest to kolejna dobrze znana aplikacja benchmarkingowa, która skupia się na prędkości procesora i pamięci Twojego urządzenia. Jest darmowy i bez reklam na Androida i można go dostać za $0,99 w iOS. Ta aplikacja porównuje procesor wykonując testy na jednym rdzeniu i wielu rdzeniach. Prowadzi również test prędkości na swoich urządzeniach RAM. Po testach, można porównać wydajność swojego urządzenia z innymi smartfonami. Testuje również moc obliczeniową GPU Twojego urządzenia.

3DMark

Jest to benchmark dla graczy, ponieważ zapewnia kompleksowe testy grafiki i daje więcej niż tylko wynik. Pozwala przetestować różne aspekty gry, w tym wizualne renderowanie. Pozwala także sprawdzić, jak Twój telefon wypada w porównaniu z urządzeniami flagowymi, urządzeniami głównego nurtu, a nawet urządzeniami z najniższej półki cenowej. Ta aplikacja jest darmowa bez reklam i jest dostępna zarówno dla systemu Android i iOS.

Teraz, gdy wiesz, jak przetestować wydajność swojego urządzenia, to dobra praktyka, aby zauważyć wynik wydajności, tak, że można wiedzieć, czy wydajność urządzenia została naruszona w czasie. Spadek wydajności oznacza, że jego czas, aby zoptymalizować swoje urządzenie i dostać go działa płynnie ponownie.