Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Pomagają nam w naszej komunikacji, biznesie i zapewniają nam rozrywkę. Jednak większość z nas nie ma telefonu, który po raz pierwszy nabył od gigantów technologicznych na poprawę z czasem. Stąd, nie chcesz, aby stos każdy telefon, który przeszedł przez ręce. Może chcesz uaktualnić do lepszego telefonu lub odkupić trochę pieniędzy dla siebie. Z jakiegokolwiek powodu, upewnij się, że masz najwięcej ze sprzedaży urządzenia. Oto wskazówki, jak sprzedać swój telefon.

  1. Zaangażuj usługi odkupu

To pomoże Ci zminimalizować zgiełk związany z koniecznością szukania kogoś, kto mógłby go kupić. To oszczędza Twój czas. Stan Twojego telefonu determinuje cenę. Upewnij się, że najpierw zapytasz o wycenę i uzgodnisz rozsądną cenę. Ma to jednak swoje ryzyko. Jeden może nie dostać wartość, że szacowane, i może skończyć się uczucie okradziony. Ponadto, zrozumieć, że niektóre mogą płacić po dokonaniu sprzedaży, choć inni mają opcje prepaid.

2. Zamień go na uaktualnienie

Usługi Trade-in daje tylko trochę kredytu na urządzeniu lub poprosić o doładowanie niektórych pieniędzy na telefon, który chcesz kupić. Handel telefonem gwarantuje, że nie korzystasz z usług pośrednika. Wymieniasz się z producentem telefonu lub certyfikowanymi sprzedawcami, którzy akceptują wymianę. Jak wcześniej stwierdzono, przy sprzedaży starego urządzenia, upewnij się, że jest w najlepszym stanie, ponieważ zawsze będą sprawdzać gadżety.

3. Użyj rynków internetowych

Tutaj trzeba wymyślić z szacunków, mają kuszącą ofertę, negocjować cenę i spotkać się z klientem, aby przekazać go. Podczas korzystania z rynków internetowych, wziąć dobre zdjęcia z telefonu, write-up opisujący model i specs telefonu, a następnie czekać na najlepszą ofertę. Na niektórych z tych rynków internetowych, może trzeba zapłacić, jeśli chcesz pisać.

To również ma swój sprawiedliwy udział w ryzyku, takich jak ryzyko kradzieży, gdy spotkasz się z nieznajomym, lub może trzeba czekać na długo przed znalezieniem klienta. Takie rynki online obejmują Facebook marketplace, eBay, i Craigslist.

Chociaż rynek internetowy jest jakąś formą sprzedaży go sam, nadal można sprzedać go do znajomego lub kogoś, kto zna kogoś bez konieczności angażowania platformy internetowej.

Przed sprzedać swój telefon, upewnij się, że wykonasz następujące czynności: kopia zapasowa wszystkich danych i szczegółów, wyłączyć aplikacje, które pomagają zlokalizować urządzenie, reset fabryczny telefonu i zapewnić, że jest tak dobry, jak nowy, i wreszcie usunąć kartę SD, jeśli masz jeden i Simcard.

Zakończenie

Jeśli zdecydujesz się sprzedać, upewnij się, że telefon jest dokładnie czysty, mają pudełko i wszystkie akcesoria, i ogólnie telefon jest w dobrej formie, nie ma zadrapań i złamanych ekranów. Alternatywnie, nie musisz sprzedawać swojego telefonu. Możesz go komuś podarować, oddać do recyklingu lub oddać w formie darowizny.

Więcej na: http://foto-raj.pl