Google Lens może dać ci więcej informacji, po prostu patrząc na swoje zdjęcia, to coś w rodzaju gogli Google, ale więcej. Używając AR, Google Lens wyszukuje określone informacje na zdjęciu, a następnie przynosi informacje i inne teksty, które można dalej przeszukiwać.

Rozpoczęcie pracy

Google Lens jest zarówno dostępny dla urządzeń z systemem Android i iOS, ale działa lepiej w systemie Android; iOS ma pewne ograniczenia, które sprawiają, że aplikacje od innych deweloperów nie działa dobrze. Aby korzystać z Google Lens, musisz najpierw zainstalować aplikację Zdjęcia Google, jeśli nie jest ona jeszcze dostępna na Twoim urządzeniu.

Na telefonie z Androidem, tablecie, iPhonie lub iPadzie otwórz aplikację Zdjęcia Google i wybierz, aby otworzyć dowolne zdjęcie. Pojawi się coś w rodzaju paska zadań, a następnie stuknij w Obiektyw Google - zaokrąglony kwadrat z większą kropką w środku i mniejszą kropką na krawędzi - nie przegapisz go. W zależności od wybranego zdjęcia, Google Lens sprawdzi szczegóły, a następnie poprosi Cię o dalsze działania. Ponieważ Zdjęcia Google nie mogą jeszcze robić zdjęć, musisz zrobić zdjęcie za pomocą aplikacji aparatu, a następnie przełączyć się na Zdjęcia Google. Można również uruchomić Google Lens za pomocą asystenta google na niektórych urządzeniach; ikona obiektywu będzie w prawym dolnym rogu. Oto, co możesz zrobić;

Zeskanuj wizytówkę

Wizytówki nadal istnieją, w cyfrowym świecie, przynoszą estetykę klasycznego dżentelmena w biznesie. Możesz poradzić sobie z jedną kartą, ale jeśli dostaniesz ich zbyt wiele, niech Google Lens zajmie się nimi za Ciebie. W systemie Android, Lens może zeskanować i zapisać numer telefonu lub adres do listy kontaktów. Ale zanim to zrobisz, możesz najpierw sprawdzić, czy nie ma błędów. W systemie iOS Lens zidentyfikuje tylko istotne informacje.

Teraz możesz ocenić książkę po okładce

Przy obecnym pokoleniu nie da się czytać książek, nie wiedząc, o czym są i co myślą o nich inni. Kiedy jesteś w księgarni, trudno jest znaleźć te informacje, wystarczy pstryknąć okładkę i pozwolić Lens powiedzieć wszystko o niej. Lens dostarczy Ci streszczenie, dostępne recenzje, co polecają inni czytelnicy i link, jeśli książka jest dostępna w Google Books. W książkach Google możesz na przykład znaleźć więcej recenzji, a nawet inne wydania.

Dowiedz się więcej o zabytkach, budynkach i obrazach w muzeach

Podczas podróży możesz odwiedzić miejsca atrakcyjne pod względem architektonicznym, a jeśli nie masz przewodnika, Obiektyw Google będzie do Twojej dyspozycji bez żadnych opłat. Wystarczy zrobić dobre zdjęcie całego miejsca, obrazu lub budynku i pokazać je w Google Lens. W rzeczywistości upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, masz zdjęcie i będziesz o nim wiedział.

Lens dostarczy wszystkich informacji o swoim kawałku architektury, co to jest, czas otwarcia i zamknięcia miejsca, jeśli jest to budynek i link do Internetu, aby uzyskać więcej informacji. Jeśli jest to obraz, dostaniesz nazwę, kto go namalował i jego znaczenie historyczne. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdy musisz być w wielu miejscach, oszczędza to czas.

Interesujesz się botaniką lub zoologią?

Jeśli bardzo lubisz przyrodę, nie musisz chodzić na zajęcia lub pytać o to znajomego, który studiował o roślinach i zwierzętach. Obiektyw cię wspiera. Masz kwiat, o którym nie masz pojęcia? A może to jaszczurka lub wąż? Po prostu zrób zdjęcie i niech google Lens Ci o tym opowie.

Dodaj wydarzenie do kalendarza

Jesteś na swoim zwykłym spacerze i zauważasz ciekawe wydarzenie na ulotce lub billboardzie. Zwykle zapisujesz je w notatce, ale Lens doda je jako wydarzenie do Twojego kalendarza. Zrób zdjęcie i pozwól Lens zrobić swoją magię

Lens może również robić inne rzeczy, takie jak uzyskiwanie recenzji na temat restauracji.