Nadszedł ten czas w roku, kiedy zarówno Samsung, jak i Apple mierzą się z nowym obliczem swoich smartfonów. Niektórzy z nas mogą mieć nawet dylemat - nie będąc pewnym, który smartfon wybrać pomiędzy nowym Samsungiem Galaxy Note 8 a urządzeniem Apple z okazji 10-lecia, potężnym iPhone'em 8.

Chociaż w tym artykule nie pomogę Ci zdecydować między tymi dwoma, będę wyposażyć Cię w wiedzę, że zawsze można przesiąść się między każdą z dwóch platform bez łamania dużo potu, lub ryzyko utraty ważnych aplikacji, muzyki, kontaktów, wydarzeń kalendarza, itp.

Przełączanie z Google Android i Apple iOS został ułatwiony przez obie firmy, z każdym z nich zapewnia platformę do synchronizacji między Androidem i iPhone urządzenia. Dwie firmy również iść do przodu i zapewnić dokładne ilustrowane przewodniki, które pomogą Ci cały proces.

Jednak może trzeba zauważyć, że aplikacje specjalnie napisane dla iOS lub Android nie będzie działać na przeciwnej platformie. To tylko popularne usługi aplikacji, takich jak YouTube, Spotify, Facebook, Instagram, Twitter i Gmail wśród innych, które są dostępne dla obu platform s, które będą mogły być pobierane ze sklepów z aplikacjami.

Przenieś do iOS App

Przenieś do iOS Android app pojawił się, gdy Apple uruchomił iOS 9. Od tego czasu, to widział kilka aktualizacji i ulepszeń, które nadal, aby proces jeszcze lepiej.

Aplikacja zaznaczył katastrofę konieczności utraty ważnych rzeczy podczas przenoszenia z Androida do Apple, a także miał na celu zachęcić ludzi do przełączania światów, wiedząc, że jest to łatwe do zrobienia. Z nim, można łatwo przenieść swoje kontakty, zdjęcia z aparatu, i filmy, historia wiadomości, konta e-mail, zakładki internetowe, tapety, kalendarze, itp.

Aplikacja idzie również dalej i sugeruje wszelkie darmowe aplikacje, które były używane na urządzeniu z systemem Android i są również dostępne w App Store firmy Apple. To jest wielki, jak aplikacje są jednymi z najbardziej cenionych rzeczy w naszych telefonach, a taki proces pomaga łatwo dostać się na nogi z nowym iPhone.

Po zainstalowaniu aplikacji, teraz trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić proces, a Apple uczynił to jeszcze łatwiejsze, zapewniając Państwu pełny przewodnik, aby zakończyć proces.

Proces przełączania Google'a

Google, z drugiej strony, daje wyraźny proces, aby pomóc Ci łatwo przejść z iOS do urządzenia z systemem Android. Choć urządzenia z Androidem różnią się od producenta do innych, Google zapewnia 3 krok przewodnik, aby pomóc przenieść się z iOS do Android. Obejmuje to tworzenie kopii zapasowych danych online, na koncie Google Drive.

Usługa Smart Switch firmy Samsung

Chociaż Samsung działa również pod Androidem, będąc głównym konkurentem Apple, idą do przodu i komplement procesu Google z ich Smart Switch Service.

Usługa ta jest dość godna pochwały i na pewno pozwala płynnie przełączać się z iPhone'a na telefon Galaxy. Podobnie jak Move to iOS app, pozwala na przeniesienie wszystkich treści i ustawień z iPhone'a do dowolnego urządzenia Samsung Galaxy, najlepiej Samsung Galaxy S8, S8+, a teraz Note 8.

Z nowych urządzeń flagowych za rogiem zarówno od Apple i Samsunga, szukać tych z iOS 11 i Android Oreo tej jesieni.