Podstawową funkcją Twojego smartfona jest umożliwienie komunikację między Tobą a innymi ludźmi. Nic tak nie irytuje, jak wolne nic tak nie denerwuje, jak wolne połączenia danych, nieodbieranie wiadomości, czy nawet słaby zasięg. To jest jeszcze jeszcze bardziej frustrujące, gdy zaczynasz otrzymywać wiadomości po dniu lub dwóch. Czasami wiadomości nie będą nawet wysyłane, a strony internetowe nie będą się ładować.

Na komunikację w smartfonach ma wpływ wiele czynników; zwykle są one albo związane z przewoźnikiem lub smartphone. Większość czasu, nie musisz się martwić o problemy związane z przewoźnikiem, ponieważ Twój przewoźnik zazwyczaj zajmuje się nimi i możesz zostać powiadomiony, gdy jest problem. Ale gdy problemy są smartphone związane, może trzeba rozwiązać je samodzielnie lub zabrać swój telefon do techników.

Zanim zaczniesz myśleć o zabraniu swojego smartfona do techników, oto kilka ogólnych kroków, które mogą pomóc, gdy telefon jest działa w odniesieniu do kwestii związanych z łącznością.

  1. Przełączanie z ustawieniami trybu samolotowego

Jest to pierwszy krok, który należy spróbować, aby naprawić swoje problemy z łącznością. Oto jak przełączyć tryb samolotowy w obu Android i Urządzenia z systemem iOS (iPhone).

Na Androidzie, przesuń palcem w dół od góry wyświetlacza, aby aby przejść do panelu szybkich ustawień. Stuknij w ikonę trybu samolotowego i poczekaj, aż stanie się aktywny. Spowoduje to odłączenie urządzenia od sieci Wi-Fi, Bluetooth i komórkowego. Odczekaj 30 sekund, a następnie stuknij ikonę trybu samolotowego ponownie, aby włączyć połączenia.

W urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone, otwórz Centrum sterowania, wykonując przeciągnięcie palcem w dół od prawego górnego rogu lub przeciągnięcie palcem w górę od dołu ekranu. ekranu. Znajdź ikonę trybu samolotowego, dotknij jej, aby wyłączyć wszystkie połączenia. Stuknij ją ponownie, czekając na 30 sekund do 1 minuty, aby włączyć łączność.

Jeśli nadal występują problemy z łącznością, przejdź do następnego kroku.

  • Zrestartuj swój smartfon

Jest powód, dla którego informatycy zawsze radzą nam zrestartować nasze komputery. Przez kliknięcie przycisku, kończysz rozwiązywanie prawie wszystkich problemów. Ta sztuczka odnosi się również do naszych smartfonów, ponieważ są to minikomputery. I tak z ciekawości, kiedy zrestartowałeś swój telefon?

Na Androidzie, przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się menu zasilania. pojawi się menu zasilania. Stuknij w restart i poczekaj, aż telefon się zrestartuje. Jeśli nie opcji restartu, po prostu przytrzymaj przyciski zasilania, aż ekran telefonu aż ekran telefonu stanie się czarny (nastąpi ponowne uruchomienie).

Na iPhone X, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny i i jeden z przycisków głośności, aż pojawi się suwak wyłączania. Przeciągnij suwak, aby Przeciągnij suwak, aby całkowicie wyłączyć urządzenie Po wyłączeniu urządzenia naciśnij i przytrzymaj przycisk przycisk boczny, aż zobaczysz logo Apple.

W przypadku iPhone'ów z przyciskiem głównym naciśnij i przytrzymaj przycisk górny (lub boczny), aż zostanie wyświetlony suwak wyłączania zasilania. Przeciągnij suwak, aby całkowicie wyłączyć Po wyłączeniu urządzenia naciśnij i przytrzymaj ponownie przycisk górny (lub boczny), aż zobaczysz logo Apple. boczny), aż zobaczysz logo Apple.

Jeśli problemy z łącznością nadal występują, przejdź do następnego kroku. kroku.

  • Wyjmij kartę SIM

Wyjmij narzędzie do wyjmowania karty SIM/pin, wyskakuj z tacy karty SIM tacę karty SIM i umieść ją z powrotem prawidłowo. W przypadku urządzeń eSIM, nie będziesz miał nic do usunięcia; wystarczy ponowne uruchomienie. Jeśli po tych wszystkich, Twój problemy z łącznością nadal się utrzymują, nadszedł czas, aby zadzwonić do operatora lub zabrać swój telefon do technika; może to być telefon do technika; może to wymagać naprawy. Dowiedz się więcej na: http://foto-raj.pl