Aplikacje błyskawiczne, czym są? Jak sama nazwa wskazuje, są to aplikacje, z których można korzystać bez przechodzenia przez proces instalacji. Używają one formatu aplikacji, aby wyglądać dokładnie tak, jak zainstalowana aplikacja. Zajmują minimalną przestrzeń dyskową lub nie zajmują jej wcale na Twoim urządzeniu. Większość z tych natychmiastowych aplikacji wykonywać zadania online, więc korzystają z Internetu. Ta funkcja androida została odsłonięta na Google I/O 2016, ale potrzebowała czasu, aby się rozwinąć. Teraz Google przypomina użytkownikom Androida i deweloperom, aby go wypróbować, ponieważ 500 milionów urządzeń obsługuje Instant Apps.

Tak długo, jak Google play działa w Twoim kraju, będziesz mógł korzystać z aplikacji błyskawicznych. ale najpierw musisz zezwolić im na uruchomienie na swoim urządzeniu. Aby je włączyć, przejdź do Ustawienia>Google następnie stuknij w Instant app. włączyć je i postępuj zgodnie z akceptacją warunków, klikając "tak jestem w". Za każdym razem, gdy używasz natychmiastowej aplikacji, pojawi się tam. Po uruchomieniu natychmiastowej aplikacji, masz również możliwość zainstalowania go, jeśli chcesz. Google zapewnia użytkowników, że natychmiastowe aplikacje nie są przeznaczone tylko dla urządzeń z Nougatem, ale także dla urządzeń, które nie działają na Nougacie.

Jak na razie niektóre aplikacje i gry obsługują aplikacje natychmiastowe. Google ujawniło również, że szereg branż również zaczęło budować aplikacje natychmiastowe. Ci, którzy stworzyli aplikacje wcześniej, otrzymują pozytywne i silne wyniki dotyczące zaangażowania, pozyskiwania i zatrzymywania użytkowników. Do popularnych aplikacji należą Vimeo, Jet, NY Times, dot loop, One football i Realtor.com. Poniżej znajduje się kompleksowy przegląd sukces błyskawicznych aplikacji według wpisu na blogu Google.

Vimeo to platforma do dzielenia się i oglądania filmów z przyjaciółmi. Aplikacje błyskawiczne umożliwiły widzom Vimeo zanurzenie się w większej ilości treści. Dzięki aplikacjom błyskawicznym, Vimeo zwiększyło zaangażowanie użytkowników o 130%. Vimeo osiągnęło to dzięki zmniejszeniu 15MB aplikacji do 4MB modułu. Było to możliwe dzięki użyciu APK analyzer, narzędzia, które usunęło nieużywane biblioteki. Zastosowano również bardziej wydajny odtwarzacz, który zajmował mniejszy rozmiar. Vimeo wykorzystało również inne technologie; Smart Lock i Branch.io dla bardziej płynnego doświadczenia. Technologie te są używane do uwierzytelniania użytkownika, a także do instalacji natywnej aplikacji odpowiednio. Inne aplikacje błyskawiczne mogły również wykorzystywać podobne techniki.

Jet jest platformą zakupową z siedzibą w USA. Dla swoich klientów, aby płacić mniej, wykorzystuje silnik oszczędności w czasie rzeczywistym do powierzchni możliwości. Jednym z celów firmy było rozszerzenie zasięgu, którego nie mogła zapewnić ich istniejąca aplikacja. Zbudowali więc błyskawiczną aplikację i ich współczynnik konwersji wzrósł o 27%.

NY Times Crosswords: jak sama nazwa wskazuje, NY Times Crosswords zapewnia użytkownikom krzyżówki, takie jak te drukowane w codziennej gazecie. Celem NY Times było stworzenie bardziej natywnego doświadczenia, aby zwiększyć zaangażowanie odbiorców w aplikację. Aplikacje Instant pomogły im osiągnąć swój cel, ponieważ obecnie liczba sesji na użytkownika jest dwukrotnie wyższa.

Dot loop: ta platforma transakcji na rynku nieruchomości ułatwia profesjonalistom z branży nieruchomości interakcję z kupującymi i sprzedającymi. Obejmuje to podpisywanie dokumentów. Aplikacje błyskawiczne dostarczyły użytkownikom bardziej natywne doświadczenie. Pozwoliło to również na 62% wzrost liczby użytkowników, którzy podpisują dokumenty.

One football to źródło wszystkich informacji na temat piłki nożnej w 15 językach. Dostarcza wiadomości, mecze, wyniki na żywo, wyniki, tabele i statystyki dla ponad 230 lig. Dzięki ich błyskawicznej aplikacji, liczba użytkowników, którzy dzielą się treściami i czytają wiadomości wzrosła o 55% w ich błyskawicznej aplikacji.

Czy próbowałeś już aplikacji błyskawicznych? Nadszedł czas, aby doświadczyć sieci w natywnej, bezproblemowej aplikacji.