Teraz można bezpiecznie powiedzieć, że płatności mobilne, a dokładniej płatności peer to peer, osiągną swoje apogeum. Od Apple do Facebook Messenger, WhatsApp w Indiach, a teraz Google Assistant. Wreszcie, inny inteligentny asystent jest teraz w stanie pomóc Ci radzić sobie z I winien jesteś, a nawet wysłać pieniądze do swoich kontaktów. Jest to świetny ruch nie tylko w sferze Androida, ale także w ekosystemie iOS, ponieważ Asystent Google jest używany przez oba systemy operacyjne.

Google zostały dokonywania istotnych zmian i rebranding do swoich produktów i jego rzeczywiście dla lepszego dobra. Jest to widoczne z połączenia Google Wallet i Android pay do postaci Google pay. To Google Pay System, który ułatwił Google Assistant być w stanie przeprowadzić płatności peer to peer. Google już od jakiegoś czasu wspiera ten rodzaj płatności w Gmailu. Aby wysłać pieniądze za pośrednictwem Asystenta, należy najpierw założyć konto Google Pay i odbiorca też powinien. Płatności za pomocą Asystenta są bezpieczne, a odcisk głosu nie wystarczy do uwierzytelnienia transakcji, trzeba użyć odcisku palca lub hasła do Google Pay.

Wysyłanie pieniędzy za pomocą Asystenta jest proste, ponieważ wpiszesz lub wypowiesz frazę polecenia. Wspólne frazy, na przykład, są; "Hej Google, zażądać 15 dolarów od Connor" lub "Hej, Google, wysłać Justin 20 dolarów na lunch dzisiaj".

Google jest nadal w tyle w wyścigu płatności peer to peer pod względem opcji. Na przykład, gdy poprosisz Siri, inteligentnego asystenta Apple'a, aby wysłać pieniądze do kogoś, otrzymasz listę opcji, takich jak Apple Pay, Venmo lub Square Cash. Ponieważ jest to nowa funkcja w Asystent, więcej opcji są oczekiwane, aby wyskoczyć. Google powiedział również, że funkcja będzie toczyć się do swoich inteligentnych głośników w najbliższych miesiącach. Do tego czasu nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj uwierzytelniania głośniki będą używać do transakcji.

Z nowym API płatności Google, rozpędu dla innych płatności wzrosła, a oprócz płatności peer to peer, jest również płatności tranzytowe, a nawet płatności do sklepów dostępnych za pośrednictwem Asystenta.

Teraz, gdy Google uruchomił transfery pieniężne peer-to-peer, inni giganci technologiczni z inteligentnymi asystentami, którzy nie zrobili tego, są również zobowiązani do naśladowania. W tej chwili istnieje większe prawdopodobieństwo, że Amazon jest o uruchomienie usługi peer to peer poprzez Amazon Pay. Według doniesień, firma programistyczna rozwija usługę transferu pieniędzy dla Alexy, a niektóre banki mogą ją wspierać jeszcze w tym roku.

Wraz z rosnącą konkurencją, nowa funkcja Asystenta Google prawdopodobnie spowoduje ostrzejszą rywalizację między rywalami, takimi jak Zelle, Square, a nawet PayPal's Venmo.