Tryb ciemny, funkcja, o którą użytkownicy smartfonów prosili o którą użytkownicy smartfonów prosili od dłuższego czasu, jest obecnie obowiązującym trendem. Najlepsi producenci smartfonów producenci mieli alternatywy dla tego trybu, ale teraz robią to oficjalne i jako część systemu operacyjnego. Ciemny tryb motywy cały system z czarnym kolorem lub czarnym z pewnymi odcieniami szarości. Ta funkcja jest bardzo przydatna w nocy, ponieważ jest to trochę łatwiejsze dla oczu. Ponadto, w przypadku smartfonów z wyświetlaczem OLED, to oszczędza trochę soku z baterii. Zanurzmy się w jak można włączyć tryb ciemny w swoim smartfonie; Apple i smartfony z systemem Android;

Android smartfony

W systemie Android, Google dał ciemny tryb nazwę; Dark Theme i jego dostępny w całym systemie w niedawno uruchomionym Android Q beta 3. Ta Beta jest dostępna dla telefonów Pixel i innych 15 urządzeń.

Na urządzeniach pikseli, Dark Theme może być aktywowany z Panel szybkich ustawień. Jeśli nie widzisz Dark Theme wśród prezentowanych ikon, kontynuuj ciągnąc w dół panelu szybkich ustawień, aż zobaczysz ołówek ikonę ołówka. Dotknij jej, a pojawi się więcej ikon. Teraz przeciągnij ikonę Dark Theme do główne ikony w panelu szybkich ustawień. Gdy wszystko jest zrobione, dotknij go, a będziesz Otrzymasz systemowy tryb ciemny. Oprócz systemu, Aplikacje Google również dostać ciemny tryb, jak również.

Urządzenia Samsunga działające na Androidzie Pie z motywem Samsunga OneUI, również mogą włączyć tryb ciemny. W Samsung, to się nazywa Tryb nocny. Aby włączyć Tryb nocny, przejdź do Ustawienia>Wyświetlacz>Zaawansowane a następnie poszukaj Motyw urządzenia i aktywować Tryb nocny.

Większość smartfonów z systemem Android 9 również posiada Tryb nocny, ale jest on ukryty. Tryb nocny, ale to jest ukryte. Aby go aktywować, musisz włączyć Opcje programisty pierwszy. Otwórz Ustawienia> O telefonie poszukaj numeru build i dotknij go wielokrotnie, aż do 7 razy. Teraz wróć i otwórz Ustawienia i wyszukaj Opcje programisty. Kliknij na Opcje dla programistów i przewiń aż zobaczysz Tryb nocny i ustawić go na Zawsze włączony lub Automatyczny.

iPhone

iOS 12 nie ma trybu ciemnego, ale ma inteligentny kolor inwerter, który osiąga ten sam efekt. Ta funkcja odwraca kolor wyświetlacza. Ze względu na to, iPhone'y nie mają systemowego trybu ciemnego, ale natywne aplikacje idą ciemne. Na szczęście, rumored iOS 13 będzie miał systemowy tryb ciemny. Aby włączyć inteligentną inwersję kolorów, otwórz Ustawienia>Ogólne> Dostępność. Szukaj Wyświetlanie Accommodations i dotknij go, menu zostanie otwarty i kliknij na Invert kolory następnie włączyć opcję Smart invert.

Poza tym, system-wide tryb ciemny, większość popularnych aplikacji już sport tę funkcję, i to można znaleźć w ich ustawieniach. Należą do nich; YouTube, Facebook Messenger, Twitter, Slack i tak dalej. Dowiedz się więcej na: http://foto-raj.pl