Wraz z iOS 15 Apple wprowadziło kilka nowych funkcji na iPhone'ach i jedną z nich jest Drag and Drop. Ta funkcja była na iPadzie przez jakiś czas, ale teraz użytkownicy iPhone'a na iOS 15 mogą również korzystać z tego, aby ułatwić wielozadaniowość na swoich telefonach. W tym poradniku powiem Ci, jak korzystać z tej funkcji Drag and Drop na iPhone'ie, aby przenosić zdjęcia, filmy, tekst i inne pliki między aplikacjami.

Przeczytaj także, jak korzystać z izolacji głosowej i trybu portretowego w rozmowach WhatsApp w iOS 15.

Używanie funkcji Przeciągnij i Upuść na iPhonie do przenoszenia zdjęć

Spis treści

  • Przenoszenie zdjęć za pomocą funkcji przeciągania i upuszczania iPhone'a
    • Które aplikacje obsługują funkcję przeciągnij i upuść?
    • Jakie pliki można przeciągać i upuszczać?
    • Jak korzystać z funkcji przeciągnij i upuść na telefonie iPhone?

Funkcja "przeciągnij i upuść" daje użytkownikom możliwość prostego przeciągania i upuszczania plików, takich jak zdjęcia, z jednej aplikacji do drugiej. Nie musisz już pobierać rzeczy, aby wysłać je do innych aplikacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej funkcji.

Które aplikacje obsługują funkcję przeciągania i upuszczania?

Zanim zaczniemy proces, najpierw dowiedzmy się, które aplikacje obsługują tę funkcję. Warto zauważyć, że funkcja ta nie jest dostępna we wszystkich aplikacjach na Twoim iPhonie. Aby skorzystać z tej funkcji, deweloperzy muszą najpierw zintegrować ją ze swoją aplikacją.

Od teraz własne aplikacje Apple, w tym Safari, Mail, Wiadomości i Pliki obsługują tę funkcję. Również niektóre aplikacje innych firm, takie jak Gmail i Telegram, obsługują funkcję "przeciągnij i upuść".

Jakie pliki można przeciągać i upuszczać?

Skoro już wiesz, które aplikacje obsługują tę funkcję, powinieneś także wiedzieć, co możesz w nich przeciągać i upuszczać. Po pierwsze, możesz przeciągać i upuszczać zdjęcia, co jest oczywiste. Oprócz tego możesz przeciągać tekst, wideo, linki, audio, a także PDF-y. Należy jednak pamiętać, że obie aplikacje powinny obsługiwać dany format pliku.

Kroki do korzystania z Drag and Drop na iPhone'ie

Teraz przejdźmy do kroków, aby użyć tej funkcji na telefonie:

1. Najpierw otwórz aplikację, która obsługuje tę funkcję. Na przykład przeciągnę zdjęcie z Safari do Wiadomości. Kroki są takie same, jeśli chcesz przeciągnąć tekst, linki lub jakiekolwiek inne pliki.

2. Teraz wybierz to zdjęcie, które chcesz przeciągnąć, przytrzymaj na nim palec, aż pojawi się mała wibracja.

3. Nie podnoś palca z ekranu i przeciągnij je, aż zacznie pływać.

4. Po prostu trzymaj palec wciśnięty i drugim palcem otwórz tę aplikację, w której chcesz upuścić to zdjęcie.

5. Teraz palcem, który trzyma zdjęcie przejdź do tej docelowej aplikacji i zwolnij palec, aby upuścić zdjęcie.

Jeśli chcesz wysłać więcej niż jedno zdjęcie, to stuknij inne zdjęcia jedno po drugim lub jeśli jesteś w aplikacji Zdjęcia, po prostu wybierz jedno zdjęcie, aż będzie pływać, a następnie stuknij inne zdjęcia, aby dodać to. Następnie innym palcem otwórz aplikację docelową i wyślij ją.

Tak więc w ten sposób możesz użyć funkcji Drag and Drop na swoim iPhonie, aby przenieść zdjęcia, filmy, tekst lub dowolny inny plik. Aby uzyskać więcej takich wskazówek iOS 15, pozostań z nami w mediach społecznościowych.

Możesz też śledzić nas w Google News, gdzie znajdziesz najnowsze wiadomości technologiczne, porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów. Dołącz do grupy GadgetsToUse Telegram lub subskrybuj kanał GadgetsToUse na Youtube.