Firma Google zakończyła dziś imprezę "Google For India 2021" i przedstawiła szereg nowych aktualizacji i funkcji dla użytkowników z Indii w swoich usługach. Niektóre z najważniejszych funkcji to rezerwacja szczepień za pomocą Asystenta Google, tłumaczenie i czytanie na głos wyników wyszukiwania, a także nowe alerty pogodowe itp. W tym artykule porozmawiamy o funkcji czytania na głos w wynikach wyszukiwania. Korzystając z tej funkcji, użytkownik będzie mógł odsłuchać wyniki wyszukiwania Google w swoim języku regionalnym. Dowiedzmy się, jak to działa!

Przeczytaj też: 3 sposoby sprawdzania przed kliknięciem, czy wyniki wyszukiwania Google są bezpieczne

Spraw, by Google czytało Ci wyniki wyszukiwania na głos

Spis treści

  • Spraw, by Google czytało Ci wyniki wyszukiwania na głos
    • W aplikacji Wyszukiwarka Google
    • W wyszukiwarce Google na komputerze
    • Bonus: Użyj rozszerzenia Read Aloud na komputerze

Google wprowadziło możliwość odsłuchiwania wyników wyszukiwania w języku regionalnym. Są to takie języki, jak hinglish, hindi, bengalski, marathi, telugu i tamilski. Wystarczy dotknąć małego przycisku, by usłyszeć wyniki w preferowanym języku.

W aplikacji Wyszukiwarka Google

Na smartfonie możesz korzystać z tej funkcji zarówno w Chrome, jak i w aplikacji Wyszukiwarka Google. Jeśli jednak pamiętasz, Asystent Google może robić to samo na telefonach z systemem Android. Oto jednak, jak odsłuchiwać wyniki w swoim języku;

1. Otwórz aplikację Wyszukiwarka Google na swoim telefonie i jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaktualizuj ją do najnowszej wersji w Sklepie Play.

2. Teraz wyszukaj w swoim języku wszystko, co chciałbyś wiedzieć.

3. Google wyświetli wyniki jak zwykle, ale tuż nad pierwszym wynikiem zobaczysz małą ikonę głośnika.

4. Kliknij tę ikonę, a Google zacznie odczytywać treść z wyniku wyszukiwania.

5. Aby zatrzymać dyktowanie, możesz stuknąć przycisk zatrzymania.

Oprócz tej metody istnieje również sposób w ustawieniach dostępności dla użytkowników z upośledzeniem słuchu, którzy również mogą czytać na głos cokolwiek w telefonie.

W wyszukiwarce Google na komputerze

Proces ten będzie podobny również na komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu wyszukać zapytanie w swoim języku spośród hindi, bengalskiego, marathi, telugu i tamilskiego.

1. Na górze pierwszego wyniku pojawi się mała ikona głośnika.

2. Kliknij tę ikonę, a Google odczyta dla Ciebie wynik na głos.

Należy zauważyć, że odczytywane będą tylko te wiersze, które pojawiają się na stronie wyników wyszukiwania.

Dodatek: Użyj rozszerzenia Read Aloud na komputerze

Jeśli chodzi o smartfony, gdy chcesz przeczytać całą stronę internetową, możesz skorzystać z funkcji zamiany tekstu na mowę w systemie Android lub nawet użyć Asystenta Google, ale co z komputerami? Cóż, na to też mamy sposób.

1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome i przejdź do Chrome Web Store.

2. Poszukaj tam rozszerzenia Czytaj na głos i dodaj je do Chrome.

3. Otwórz teraz dowolną stronę internetową, która ma być czytana na głos, i kliknij ikonę układanki w prawym górnym rogu obok zdjęcia profilowego.

4. Gdy pojawią się wszystkie rozszerzenia, wybierz opcję Czytaj na głos, aby ją włączyć.

5. To wszystko, teraz rozszerzenie zacznie czytać cały tekst na danej stronie, otwierając nowe małe wyskakujące okienko.

Możesz nawet zmienić rozmiar czcionki w tym wideo do czytania, a także pominąć zawartość za pomocą przycisku przewijania, aby przyspieszyć. Gdy skończysz, kliknij przycisk zatrzymania, aby zatrzymać odtwarzanie.

Tak oto możesz sprawić, by Google czytał Ci na głos tekst z wyników wyszukiwania. Ta aktualizacja pomoże użytkownikom, którzy chcą słuchać wyników wyszukiwania Google. Więcej takich porad i sztuczek znajdziesz na naszej stronie!

Możesz też śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News, a po porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów dołączyć do Grupy Telegramowej GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby obejrzeć najnowsze recenzje.