Poza tym, że w filmach sci-fi, sterowanie głosem było postrzegane jako rzecz dla wielkich gigantów technologicznych i przemysłu. Ale w tej chwili, mamy inteligentnych asystentów cyfrowych siedzi w rogu w naszych domach gotowy do otrzymywania poleceń. Na czele jest Google Home, inteligentny asystent od Google podobny do Asystenta Google w naszych smartfonach. Z Google Home, można kontrolować swój inteligentny dom, strumień muzyki, a nawet oglądać swoje ulubione programy w telewizji, wszystkie te z tylko polecenie głosowe. Czasami, to nie jest tak proste, jak jedzenie ciasta, gdy do czynienia z Asystent Google, jak rzeczy mogą pójść na manowce, a asystent domu nie będzie dużo używać. Oto najczęstsze problemy, które wpływają na Google Home i jak je naprawić;

Problemy z siecią

Kwestie sieciowe to sprawy dotyczące internetu i ogólnej łączności urządzeń. Aby Asystent Google mógł działać poprawnie, potrzebuje stabilnego połączenia z Internetem. Czasami problemy z łącznością mogą wynikać z problemu związanego z routerem lub innymi podłączonymi urządzeniami. W przypadku problemów z łącznością należy ponownie uruchomić głośnik domowy Google, odłączając kabel zasilający. Konieczne będzie także ponowne uruchomienie routera.

Jeśli ponowne uruchomienie nie pomaga, a nie ma urządzenia, które można odłączyć od routera, rozważ użycie routera z obsługą sieci Wi-Fi zarówno w paśmie 5 GHz, jak i 2,4 GHz (dwuzakresowego). Routery dwuzakresowe są mniej zatłoczone i mogą napotykać mniej zakłóceń.

Problemy z wykrywaniem 'OK Google'

Twój google Home może nie reagować na polecenia i może być konieczne, aby spróbować kilka razy. Może to prowadzić do niepotrzebnych frustracji, jak może trzeba krzyczeć, aby tego uniknąć, upewnij się, że poziom hałasu otoczenia nie jest zbyt wysoki. To znaczy; umieść głośnik z dala od innych urządzeń, które wytwarzają dźwięk. Upewnij się również, że mikrofon jest włączony. Jeśli nie jest włączony, powinieneś zobaczyć cztery żółte światła na pierścieniu świetlnym. Czasami, aby uniknąć problemów z wykrywaniem, może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia Google Home.

Inny problem z wykrywaniem może pojawić się, gdy chcesz użyć Asystenta Google na telefonie. W takim przypadku nie wydawaj poleceń w obecności Google Home, ponieważ będzie on na nie reagował zamiast Twojego Asystenta Google.

"OK, Google, dzień dobry" nie odtwarza pogody

Powszechnie określane jako porannej rutyny, kiedy mówisz "OK, Google, dzień dobry" po przebudzeniu do głośnika, dostaniesz około rzeczy o dniu. Obejmują one nadchodzące wydarzenie w kalendarzu, przypomnienia o ruchu drogowym, pogoda, a następnie podcasty do wiadomości i innych rzeczy. Ale ostatnio, pogoda nie gra, a Google jest świadomy tego problemu. Oto wskazówka, w jaki sposób rozwiązać problem; Otwórz aplikację Google Home i przejdź do Ustawienia > Rutyny > Dzień dobry, a następnie sprawdź Powiedz mi o pogodzie, jeśli jest odznaczony. Jeśli to nie zadziała, po prostu poproś o pogodę osobno. Czasami w porannej rutynie mogą pojawić się błędne informacje. Przyczyną tego problemu może być nieprawidłowa lokalizacja domu. Aby to naprawić, otwórz aplikację Google Home i przejdź do Ustawienia > Informacje osobiste > Lokalizacje domowe i służbowe, a następnie ustaw prawidłowy adres.