Google w końcu zapowiedziało wyczekiwane telefony Pixel 3 i Pixel 3XL. I choć pojawiło się kilka przecieków na temat tego, czego powinniśmy się spodziewać, to w końcu mamy szansę potwierdzić, co flagowce mają do zaoferowania. Skupimy się na głębokości wcięcia w Pixel 3XL, ulepszeniach wprowadzonych w ekranach, a także na dotyku tylnego matowego szkła.

Nowe telefony, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, Pixela 2, cechuje wysoka jakość wykonania. Mają szklany materiał zarówno z przodu, jak i z tyłu, co nadaje im doskonały wygląd. Tylna strona ma pojedynczy materiał szklany, z matowym wykończeniem, aby uzupełnić dolną połowę. Jednak dzięki ciężkim materiałom pokrywającym jego pokrywy, sugeruje to, że flagowiec 2018 jest cięższy niż jego poprzednik.

Pixel 3 jest dostępny w przedsprzedaży za 799 dolarów, czyli o 150 dolarów więcej niż Pixel 2. Pixel 3XL kosztuje 899 dolarów, czyli o 50 dolarów więcej niż zeszłoroczny model 2XL. Dobrą rzeczą jest to, że urządzenia te nie są tak drogie w porównaniu do konkurentów, takich jak Apple i Samsung.

Ulepszone funkcje w linii Pixel 2018

Ulepszony system tylnej kamery

Google poświęcił czas na zwiększenie możliwości oprogramowania i sprzętu. W oświadczeniu wydanym dla Wired, Google powiedział, że Pixel 3 będzie miał nowy czujnik. Android Central również potwierdził te twierdzenia, stwierdzając, że aparat ma świetny zakres dynamiczny. Chociaż megapiksel jest taki sam jak w zeszłorocznym Pixelu 2, jakość obrazu jest znacznie lepsza.

Przedni system podwójnych kamer

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, flagowiec 2018 pochodzi z przodu podwójny system kamer, dla lepszych selfie snapshots. Szerokokątny czujnik kamery selfie z pewnością jest jednym z powodów, dla których tegoroczna cena detaliczna poszła wysoko.

Szersze ekrany z doskonałymi funkcjami wyświetlania

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nowe telefony są wyposażone w atrakcyjne szersze ekrany. Pixel 3 ma 5,5-calowy, podczas gdy 3XL ma 6,3-calowy wyświetlacz. Oba ekrany wykorzystują technologię OLED. Inne funkcje wyświetlacza to: Always on display, Now playing, wsparcie HDR, poziom True Black oraz Corning® Gorilla® Glass 5.

Wygląd premium, matowe szkło i bezprzewodowe ładowanie

W przeciwieństwie do zeszłorocznych flagowców, które miały aluminiowy materiał, słuchawki 2018 sportują szklany materiał zarówno z przodu, jak i z tyłu. Co więcej, jego tył ma również matowy design na dolnej połowie. Zgodnie z oczekiwaniami, urządzenia posiadają również system szybkiego ładowania bezprzewodowego.

Duża bateria

Pixel 3 2018 ma ulepszoną pojemność baterii 2915mAh w porównaniu do 2700mAh Pixela 2. Implikując więcej czasu czuwania, a także więcej czasu pracy.

Dodatkowe pasma LTE

Zgodnie z arkuszem specyfikacji, urządzenia obsługują kompatybilność z operatorami sieci Worldwide, w tym pasmo LTE 71. Istnieje również eSIM dla wybranych rynków i przewoźników.

Zupełnie nowy chip Titan Security

Nowy chip ma na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa danych właściciela Pixel 3, który jest ulepszoną wersją podstawowych zabezpieczeń sprzętowych znalezionych na Pixel 2.