Jest szansa, że robisz to codziennie!

Niezależnie od tego, czy jesteś na długiej wycieczce, czy utknąłeś w korku podczas codziennych dojazdów do pracy, słaba bateria iPhone'a może oznaczać katastrofę dla znudzonego kierowcy. Na początku podłączenie telefonu do portu USB w samochodzie może wydawać się nieszkodliwe. Ale jeśli nie jesteś zdesperowany, ładowanie iPhone'a podczas dojazdu do pracy może być wielkim błędem. A przy okazji, oto jak powiedzieć, które aplikacje drenują baterię telefonu.

Charakter ładowania telefonu w samochodzie stwarza zagrożenie dla telefonu. Większość ludzi korzysta z zapalniczki samochodowej, która generalnie zapewnia 12V. "Smartfony zazwyczaj używają 5V podczas ładowania, które adapter jest zwykle w stanie bezpiecznie regulować napięcie", Joshua Sutton, uBreakiFix Training Department Manager, powiedział Reader's Digest. "Jednakże, jeśli adapter działa nieprawidłowo lub nie jest wykonany przez producenta telefonu, może wysłać zbyt dużą moc do smartfona i potencjalnie go uszkodzić. Przez większość czasu możesz nie od razu zauważyć to uszkodzenie, ponieważ generalnie wpływa ono najpierw na baterię telefonu, zmniejszając zdrowie baterii." Oto jak możesz naładować swój telefon tak szybko, jak to możliwe.

Nawet jeśli możesz nie zauważyć uszkodzenia telefonu, może to być kosztowny koszt w dłuższej perspektywie. "Najgorszym scenariuszem jest to, że może to uszkodzić port ładowania telefonu lub samą płytę główną, co jest bardzo kosztowną propozycją", mówi Sutton. "Dobrą zasadą jest, aby zawsze używać oficjalnej ładowarki samochodowej producenta telefonu, aby zapewnić najwyższą jakość i właściwą regulację mocy". Oto kilka ukrytych hacków iPhone'a, o których nigdy nie wiedziałeś.

Najlepiej jest zrobić trochę badań do swojego pojazdu i przewodów, które używasz. Jeśli nadal martwisz się o moc wyjściową, Sutton zaleca zainwestowanie w Pure Sine Wave Power Inverter. "Jest w stanie wykryć jakiekolwiek gwałtowne zmiany w mocy wyjściowej z samochodowego gniazda zasilania (lub zapalniczki) i bezpiecznie regulować moc, którą otrzymuje Twój smartfon," mówi Sutton. "Są one większe niż tradycyjne ładowarki samochodowe, ale są nieskończenie bezpieczniejsze. Mają również dodatkową zaletę, ponieważ często posiadają wbudowane gniazda zasilania AC, aby zapewnić zasilanie również laptopom."

Co najważniejsze, nie jest bezpieczne korzystanie z telefonu podczas prowadzenia pojazdu. "Za każdym razem, gdy ręce osoby opuszczają kierownicę lub oczy opuszczają drogę, staje się to niewiarygodnie niebezpieczne dla nich i innych ludzi wokół nich", Brad Nichols, technik w Staymobile, powiedział Reader's Digest. Wniosek z tego taki: Graj bezpiecznie, wykonaj badania i poczekaj, aż wrócisz do domu, aby się podłączyć. Następnym razem, będziesz chciał zapamiętać dziesięć sekretów do lepszego życia baterii smartfona.