On-the-go (OTG) kabel jest twój bilet do podłączenia USB do urządzenia z systemem Android.

  • OTG to po prostu skrót od "on the go".
  • OTG umożliwia podłączenie urządzeń wejściowych, przechowywanie danych i urządzeń A/V
  • OTG może pozwolić na podłączenie mikrofonu USB do telefonu z systemem Android
  • Można nawet użyć go do edycji za pomocą myszy, lub do wpisania artykułu z telefonu
  • Kabel OTG różni się od kabla USB
  • Istnieją zasilane i niezasilane odmiany
  • OTG działa na większości nowszych urządzeń z Androidem - jest aplikacja do przetestowania go z Twoim!

Czy kiedykolwiek byłeś bez komputera, potrzebowałeś dostępu do danych na dysku miniaturowym lub nagrywania audio dla podcastu w podróży, i pomyślałeś: "Chciałbym, aby był sposób, aby ten komputer z Androidem w mojej kieszeni mógł uzyskać dostęp do moich urządzeń USB?". Dobrą wiadomością jest to, że dla wielu urządzeń z systemem Android, to może.  I adapter jest zaskakująco niedrogi.  Wszystko, czego potrzeba, to kabel On-The-Go (OTG).

Co to jest kabel OTG?

Kabel OTG
Jedną z zalet telefonu z systemem Android jest to, że urządzenie działa zarówno jako urządzenie peryferyjne i host, co oznacza, że telefon może działać jako dysk zewnętrzny do przesyłania plików, ale może również przyjąć wejście z myszy USB, klawiatury, dysku zewnętrznego, mikrofonu USB i tonę innych urządzeń zewnętrznych.

Od pisania tego, użyłem mojego telefonu do skanowania całej mojej biblioteki książek ze skanerem podczerwieni, podłączony i wydrukowany na drukarce, do edycji podcastów z myszką, do pisania tego artykułu z zewnętrznej klawiatury, do gry na moim telefonie za pomocą kontrolera USB, i, oczywiście, do nagrywania dźwięku dla wideo i podcastów. Nie każda funkcja jest obsługiwana, ponieważ istnieją ograniczone aplikacje do korzystania z urządzeń peryferyjnych OTG, takich jak skanery, ale większość podstawowych funkcji wejścia/wyjścia i przechowywania są obsługiwane. Wszystko czego potrzebujesz to kabel OTG.

Co to jest "urządzenie peryferyjne"?
Urządzenie peryferyjne to każde urządzenie wejściowe lub wyjściowe podłączone do komputera poza pamięcią i mikroprocesorem. Zalicza się do nich myszy, klawiatury, urządzenia pamięci masowej, procesory i monitory wideo i audio oraz aparaty fotograficzne, ale lista ta jest znacznie dłuższa.

Różnica między OTG a USB

Adapter USB (nie OTG)
Adapter USB (nie OTG)
Jeśli jesteś taki jak ja, prawdopodobnie już próbowałeś użyć adaptera do podłączenia urządzenia USB do telefonu bez radości. To wraca do funkcjonalności telefonu zarówno jako gospodarza i peryferii. Z założenia, telefon działa jako urządzenie peryferyjne, chyba że otrzyma sygnał do przejścia w tryb hosta. Ten sygnał jest dostarczany przez dodatkowy pin w kablu OTG. Gdy telefon wykryje ten pin, umożliwia łączność z urządzeniami USB.

Chociaż istnieje wiele różnych producentów z OTG kabli na rynku, funkcjonalność z nich są takie same. Jedna zasadnicza różnica w OTG kabli dla Androida jest to, czy są one zasilane i niezasilane. I ta jedna różnica może oznaczać wiele, jeśli chodzi o wpływ na funkcjonalność Twojego sprzętu i żywotność baterii Twojego telefonu.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, niektóre urządzenia wymagają nieco więcej mocy do działania. Kiedy podłączasz urządzenie USB do telefonu lub komputera, jest ono zasilane prądem o napięciu 5V dostarczanym przez kabel USB. Gdy urządzenia te są o niskim amperażu, jak mysz lub klawiatura, port telefonu zwykle zapewnia wystarczający amperaż, aby połączyć się z nimi bez zasilania. Jednak urządzenie, które wymaga znacznie więcej amperażu, jak mikrofon USB, może przekroczyć prąd, który telefon jest w stanie zapewnić, co skutkuje albo złej jakości lub nie działa w ogóle. Zasilany kabel, z drugiej strony, może być podłączony do zewnętrznej ładowarki, aby zapewnić zasilanie urządzenia zewnętrznego przy amperażu zdolnym do zasilania urządzenia USB.

Zautomatyzuj produkcję i publikację podcastów
Alitu to narzędzie, które bierze twoje nagranie, szlifuje je, dodaje twoją muzykę i publikuje odcinek, wszystko automatycznie.

Słaba bateria

Jak wspomniałem powyżej, zewnętrzne urządzenia peryferyjne pobierają prąd. Oznacza to, że podłączenie urządzeń peryferyjnych do telefonu zwiększa zużycie baterii telefonu. A w przypadku urządzeń o wyższej mocy, wynikający z tego drenaż może być znaczny, zabierając godziny pracy baterii do kilku minut. Zasilany kabel OTG nadrabia to poprzez dostarczanie energii do urządzenia peryferyjnego, zwalniając drenaż na baterii, a jednocześnie ładując urządzenie z systemem Android. Jeśli jesteś naprawdę w ruchu, można użyć przenośnej ładowarki USB do zasilania telefonu i urządzeń zewnętrznych.

Czy istnieje OTG dla systemu iOS

Chociaż istnieje wiele urządzeń peryferyjnych opracowanych specjalnie lub w trakcie opracowywania dla iPhone'a i innych urządzeń z systemem iOS, system iOS nie obsługuje obecnie OTG. W związku z tym iPhone nie obsługuje większości urządzeń USB, które nie są specjalnie zaprojektowane do podłączenia do niego. Pewna liczba urządzeń jest obsługiwana za pomocą kabla Lightning z urządzeniem iOS. Jednak funkcjonalność wielu urządzeń USB nie jest obsługiwana, a dyski o dużych pojemnościach pamięci mogą wymagać zewnętrznego koncentratora, takiego jak koncentrator USB-C firmy uniAccessories.

Testowanie systemu Android pod kątem OTG

Nie jesteś pewien, czy Twój telefon z systemem Android obsługuje OTG? Jest na to odpowiednia aplikacja. USB OTG Checker Pro jest darmową, wolną od reklam aplikacją dostępną w sklepie z aplikacjami Google Play. Po prostu zainstaluj aplikację, kliknij, aby sprawdzić, a aplikacja zgłosi, czy Twój telefon jest zdolny do OTG.

Wnioski: Kabel OTG
Więc idź dalej! Podłącz swój mikrofon USB do swojego telefonu z Androidem. Uzyskaj wysokiej jakości dźwięk z mikrofonu USB do aplikacji do nagrywania, Zoom, lub codziennych rozmów telefonicznych! Podłącz się do zewnętrznego dysku USB do przesyłania i tworzenia kopii zapasowych plików! Edytuj za pomocą myszy! Napisz artykuł za pomocą telefonu! Wszystko czego potrzebujesz to telefon z systemem Android obsługujący OTG, urządzenie USB i kabel OTG.