Jakiś czas temu w sferze Android, Google miał dwa sposoby na zarządzanie płatnościami mobilnymi; Android Pay i Google Wallet. Dla usprawnionego doświadczenia, Google został rebranding swoich produktów, a teraz mamy Google Pay. Google Pay łączy dwie wcześniejsze aplikacje w jedną aplikację, ale głównie jest to infuzja Android Pay z Google Wallet. Google Wallet, z drugiej strony, został przemianowany na Google Pay Send, aby zachować spójność rebrandingu. Obie aplikacje pozwalają płacić za rzeczy, ale Google Pay Send jest dla zadań, takich jak gifting pieniądze, dzielenie rachunków i płacenia czynszu. Google pracuje nad wprowadzeniem funkcji Google Pay Send do aplikacji Google Pay w USA. Poniżej znajduje się to, co musisz wiedzieć o aplikacji Google Pay i co możesz z nią zrobić;

Jak wspomniano wcześniej, Google Pay obejmuje zarówno Android Pay i Google portfel aplikacji w jedną aplikację. Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego jest jeszcze Google Pay wysłać. W prostych słowach, Google wallet jest w stanie obsługiwać płatności Peer-to-Peer funkcjonalność, która nie jest jeszcze dostępna w Google Pay.

Co robi Google Pay?

Poza zmianą interfejsu użytkownika, Google Pay posiada większość funkcjonalności, które były dostępne w aplikacji Android pay. Interfejs jest stylizowany na karty, które dostarczają różnych funkcjonalności, takich jak karty dodane przez użytkownika, karty podarunkowe, programy lojalnościowe i tak dalej. Ale w następnej aktualizacji, Google doda więcej funkcji, które mogą dopasować Venmo i innych konkurentów. Oto, co można zrobić z Google Pay;

Kupuj mądrzej

Wykorzystując moc technologii i to, jak zdigitalizowany każdy podmiot prawie się stał, aplikacja Google Pay pomoże Ci podczas wymeldowywania się za rzeczy, dając Ci wszystkie potrzebne informacje. Dzięki interfejsowi w stylu karty, w zakładce głównej otrzymasz wszystko, co musisz wiedzieć podczas zakupów.

Płać, gdziekolwiek jesteś

Najlepsze w płatnościach cyfrowych jest to, że można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie są dozwolone. Aplikacja Google Pay przenosi tę możliwość na Twój telefon. Możesz nią płacić nawet tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe.

Szybsza kasa online

Nie musisz już wypełniać formularzy ani pamiętać danych swojej karty, aby zapłacić za towary i usługi. Dzięki aplikacji Google Pay wystarczy kilka kliknięć, a Ty spędzisz mniej czasu przy kasie.

Zdobądź nagrody

Z aplikacją Google Pay nadal masz możliwość zbierania nagród. Wystarczy, że dodasz do Google Pay swoje karty podarunkowe, karty lojalnościowe, a nawet oferty. Możesz też otrzymywać oferty specjalne od wybranych sprzedawców.

Nie martw się o bezpieczeństwo

Wszystkie produkty Google mają wzmocnione zabezpieczenia, dzięki którym Twoje konto i dane osobowe są chronione przed wszelkimi zagrożeniami bezpieczeństwa. Ponadto, gdy płacisz za pomocą aplikacji, dane Twojej karty nie są ujawniane.

Jak korzystać z Google Pay

Wszystkie aplikacje Google są dostępne do zainstalowania w sklepie Play. Jeśli masz już Android Pay, wystarczy zaktualizować aplikację, a otrzymasz Google Pay. Ta aplikacja nie działa na zrootowanych urządzeniach.