Smartfony są naszymi niezbędnymi towarzyszami i niemal powierzamy im wszystko, a zwłaszcza prywatne informacje. Te smartfony reprezentują teraz to, kim jesteśmy, naszą reputację, kim są nasi przyjaciele i prawie wszystko. Z dzisiejszej technologii, mamy nabyte potężne smartfony, że rzadko polegać na komputerach, nie wszystkie czasy. Mając te urządzenia high-end, jedna rzecz jest jasna, powinniśmy dbać o nich. Poniżej znajduje się lista dos i don'ts.

Konfiguracja zabezpieczeń

Ochrona smartphone powinien zawsze mieć wyższy priorytet niż cokolwiek innego. Powinieneś egzekwować fizyczne i programowe środki bezpieczeństwa. Można to zrobić za pomocą wzorów, haseł, a nawet technologii uwierzytelniania biometrycznego. To zapewni, że nikt nie dostanie się do Twojego urządzenia i nie będzie miał dostępu do Twoich prywatnych informacji i innych rzeczy. Bezpieczeństwo oprogramowania może być zwiększone poprzez aktualizacje. Aktualizacje systemu zawierają łaty, które uszczelniają luki w zabezpieczeniach i poprawiają wydajność. Aktualizacje aplikacji również robią to samo i usuwają błędy.

Nie zapominaj o tworzeniu kopii zapasowych

Kopia zapasowa jest wszystkim; to jest to, czego potrzebujesz, gdy twoje urządzenie straciło wszystko. Chociaż nasze smartfony oferują usługi przechowywania danych w chmurze, należy również szukać innych metod tworzenia kopii zapasowych danych, takich jak inni dostawcy usług w chmurze lub bezpieczne dyski flash. W przypadku, gdy jedno zawiedzie, masz inne, aby mieć swoje plecy.

Nie narażaj swojego urządzenia na działanie trudnych warunków środowiskowych

Nie powinieneś pozwalać swojemu smartfonowi lub umożliwiać mu przebywanie w pobliżu/ w trudnym środowisku. Obejmuje to bezpośrednie światło słoneczne przez długi czas, wodę, deszcz i wilgotne warunki, a nawet ciepło. Elementy te mogą obniżyć wydajność telefonu lub nawet natychmiastowo "zabić" urządzenie. Nie zapomnij również o pokrowcu na telefon, w tym o ochraniaczu ekranu. Możesz nie wiedzieć, kiedy zapukają do niego siły grawitacji.

Indywidualnie przyznawaj uprawnienia do aplikacji

Użytkownicy smartfonów mają swobodę ustawiania uprawnień każdej aplikacji, którą instalują. Zawsze bądź ostrożny za każdym razem, gdy zezwalasz na zezwolenie. Niektóre aplikacje mogą wymagać pozwolenia na dostęp do kontaktów, mikrofonu, aparatu, a nawet lokalizacji. Jeśli czujesz, że aplikacje nie mają nic wspólnego z uprawnieniami, o które proszą, przejdź do Internetu i zrób kilka badań. Większość aplikacji kończy się kradzieżą Twoich danych lub udostępnieniem usług śledzenia innym podmiotom zewnętrznym.

Nie instaluj aplikacji z nieznanych źródeł

Ze względów bezpieczeństwa, użytkownicy Androida nie powinni włączać funkcji "Nieznane źródła" w ustawieniach bezpieczeństwa, chyba że ufasz tej aplikacji lub źródłu. Większość aplikacji, które nie pochodzą ze sklepu Play, zwykle przenosi kody zawierające złośliwe oprogramowanie lub przeznaczone do złych zamiarów. Aby uniknąć tych kłopotów, nie pobieraj aplikacji, jeśli nie pochodzą one z renomowanego źródła.

Skonfiguruj usługę śledzenia smartfona

W systemie Android istnieje funkcja "Znajdź moje urządzenie", a w telefonie iPhone - "Znajdź mój iPhone". Te funkcje są niezbędne, jeśli zgubisz urządzenie lub zostanie ono skradzione. Konfiguracja tych usług powinna być Twoim priorytetem, jeśli przyjdzie Ci do głowy, że kiedyś możesz stracić swoje urządzenie. Nowsze smartfony mają te funkcje skonfigurowane automatycznie po skonfigurowaniu konta. Usługi te pomogą Ci zlokalizować urządzenie poprzez dzwonek lub pokazanie jego lokalizacji na mapie, zdalne zablokowanie urządzenia, fabryczne wymazanie telefonu, a także wyświetlenie informacji kontaktowych, jeśli chcesz.

Więcej na: http://foto-raj.pl