Google I/O, coroczna impreza Google dla deweloperów z laboratoriami kodu, rozmowami technicznymi i praktycznymi umiejętnościami, była okazją do zaprezentowania wielu produktów i nowych technologii. Wśród wszystkich technologii i produktów, jedna rzecz była jasna, sztuczna inteligencja (AI) przejmuje kontrolę. Podczas keynote otwarcia, Google ujawnił swoją nową aplikację Google News App. Przed każdym dalszym ado, dobrze jest zauważyć, że aplikacja opiera się w dużej mierze na AI i uczenia maszynowego. Te dwie jednostki pozwalają jej dostosować wiadomości i zainteresowania do potrzeb każdej osoby.

Nowa aplikacja Google News zastąpi aplikację Google Play Newsstand zarówno w Google Play Store i Apple Appstore. Jeśli nadal brakuje nowych funkcji, które omówimy poniżej, mieć trochę cierpliwości i kontynuować sprawdzanie aplikacji. Nowa aplikacja sporty nowe funkcje, projekt i zakładki. Oto, co musisz wiedzieć o nowej aplikacji, jeśli jeszcze z niej nie korzystałeś.

Aplikacja ma prosty interfejs z czterema zakładkami na dole i pasek wyszukiwania na górze. Zakładki są wszystko o tej nowej aplikacji wiadomości z Google. Zakładki są wyjaśnione poniżej;

Dla Ciebie

Jest to domyślna zakładka, którą można również nazwać domem, ponieważ ma zawartość, którą zobaczysz najpierw po otwarciu aplikacji. Ta zakładka ma to, co nazywa się Briefing. Jak sama nazwa wskazuje, Google poinformuje Cię o tym, co się dzieje, prezentując Ci 5 najlepszych historii w tej chwili. Są one oparte na zainteresowaniach, a nawet lokalizacji. Dostaniesz także podgląd pogody przez ikonę. Kliknięcie tej ikony spowoduje wyświetlenie trzydniowej prognozy pogody z weather.com.

Top 5 historii posiada również wielokolorową ikonę dla pełnego zasięgu oraz menu z trzema kropkami dla innych funkcjonalności. Poniżej 5 najlepszych historii pojawiają się kolejne historie, które zdaniem Google mogą zainteresować użytkownika. Jeśli klikniesz na ikonę Pełne pokrycie, otrzymasz dostęp do wiadomości związanych z nagłówkiem. To jest, nowa strona z sekcjami zostanie otwarty. Sekcje te mają te same wiadomości, ale z różnych publikacji w sieci. Ikona pełnego zasięgu znajduje się również na górze innych wiadomości, które otworzysz.

Nagłówki

To jest następna zakładka po zakładce Dla Ciebie. Zakładka Nagłówki ma szersze spojrzenie na wiadomości z całego świata. W przeciwieństwie do poprzedniej zakładki, Nagłówki prezentują wiadomości niezależnie od Twoich zainteresowań. W skrócie, te wiadomości nie są dostosowane przez AI, aby dopasować swoje zainteresowania. Na górnym pasku, zakładka Nagłówki ma również inne sekcje, takie jak najnowsze, USA, Świat, Biznes i wiele więcej. W tych sekcjach, pierwsza kategoria wiadomości, które widzisz będzie miał inne wiadomości, które automatycznie przewija się poziomo z ikoną pełnego zasięgu na dole kategorii. Otrzymasz również inne wiadomości, jak przewijać w pionie.

Ulubione

To jest następna zakładka i ma trzy sekcje domyślnie, ale można dodać więcej za pomocą przycisku "+". W pierwszej sekcji znajdują się tematy, następnie źródła, a na końcu zapisane historie. Jest to zakładka, której będziesz używać, aby nauczyć Google, jakie są Twoje zainteresowania.

Newsstand

Jest to ostatnia zakładka, ale z dwoma głównymi sekcjami: Polecane i Popularne. Newsstand zapewnia różne publikacje i punkty sprzedaży, które możesz subskrybować.