W dziedzinie fotografii Android, tylko kilka urządzeń może dopasować możliwości aparatu Google Pixel. Aparat na własną rękę to nie jest wielki, ale z jego oprogramowania bazowego, zgodzisz się, że ten telefon jest najlepszy w fotografii. Google zawsze poświęca specyfikacje aparatu, ale kompensuje w innych dziedzinach, takich jak oprogramowanie do przetwarzania. Możesz zapytać, jak to jest możliwe z tylko f/2.0 bez OIS. Oto jak;

Google udoskonaliło sztukę fotografii HDR+, która sprawia, że zdjęcia wyglądają dobrze. HDR+ to metoda fotografowania, która pozwala uzyskać najlepsze obrazy bez konieczności ręcznego fotografowania lub edytowania obrazów RAW. Dzieje się tak dzięki zachowaniu dynamicznej proporcji między światłem a ciemnością na zdjęciu. W urządzeniach Pixel, Google używa zaawansowanego oprogramowania i z pomocą odpowiedniego sprzętu, nie ma potrzeby posiadania lustrzanki. Układ Qualcomm Snapdragon 821 zasila urządzenia Pixel. Google wykorzystuje cyfrowy procesor sygnału Hexagon w tym układzie do przechwytywania obrazów RAW. Z zerowym opóźnieniem migawki i ciągłym strumieniem zdjęć, jak tylko otworzysz aplikację aparatu, wyniki są niewiarygodne. Prawidłowe połączenie tych obrazów, które zostały już uchwycone sprawia, że obraz wygląda fantastycznie.

Jeśli jesteś właścicielem najnowszego urządzenia z systemem Android, który jest zasilany przez Qualcomm Snapdragon 820/821/835 chip, można teraz cieszyć się tym Google Pixel możliwości aparatu. Ta aplikacja aparatu została zmodyfikowana kilka razy wcześniej, ale te wysiłki zostały wykonane, aby to działa dla innych urządzeń Google; Nexus 5X i 6P. Ale to się teraz zmieniło. Ukraiński deweloper, B-S-G, z powodzeniem przeportował (zmodyfikował) aplikację google pixel do pracy z urządzeniami obsługującymi Hexagon 680 ISP; każde urządzenie napędzane przez wspomniane chipy. Teraz możesz cieszyć się możliwościami przetwarzania obrazu HDR+ w swoim urządzeniu. Chociaż zdjęcia nie będą wyglądały dokładnie tak, jak to, co oferują urządzenia Pixel, to sprawią, że Twoja stockowa aplikacja aparatu będzie wyglądała jak śmieć.

Deweloper wykorzystał aplikację z Android O developer preview i zmodyfikował ją. B-S-G oszukał aplikację, aby myślała, że działa na urządzeniach Google Pixel. Ta zmodyfikowana aplikacja została przetestowana na kilku high-endowych urządzeniach, a wyniki są oszałamiające. Urządzenia te obejmują; LG G6, OnePlus 3 i 3T, OnePlus 5 oraz Samsung Galaxy S8. Większość ludzi testuje teraz aplikację na urządzeniach, które działają na wcześniej wspomnianym chipie. Recenzje od większości ludzi sugerują, że aplikacja działa z Googles HDR+ tech.

Przed umieszczeniem aplikacji na swojej stronie, XDA przez Amir Zaidi potwierdził, że aplikacja jest bezpieczna w użyciu i nie ma problemów z bezpieczeństwem. XDA również dotarł do B-S-G o pozwolenie na ponowne hosting go. XDA przesłać go do AndroidFileHost, a teraz można również uzyskać aplikację, pod warunkiem, że urządzenie spełnia wymagania inaczej nie będzie działać.

XDA poszedł o krok dalej i zapytał dewelopera, jak udało mu się oszukać aplikację w wywiadzie. B-S-G odpowiedział, mówiąc, że wziął Nexus 6 jako urządzenie wejściowe do spoof. Następnie zastąpił wszystkie niezbędne rzeczy, aby uzyskać HDR do pracy. Zajęło to dwa wieczory cierpienia. Powiedział również, że próbuje uzyskać pracę aplikacji z wyłączoną latarką.