Google wydał oczekiwany pierwszy deweloperski preview Androida P i najwyraźniej, Android Oreo's odwołania zaczyna maleć. Nie było tak dużo szumu, zwłaszcza co plotki młynów powiedział o tym. Ale ponieważ deweloper podgląd jest poza poniżej są najważniejsze z nowych funkcji to sport i więcej są oczekiwane w nadchodzących podglądów.

Indoor Location Tracking

Zapomnij o Google Maps, który opiera się na GPS i triangulacji wieży komórkowej. Kiedy jesteś w środku, Google Maps nie jest dużo pomocy, ale ta funkcja zmienia wszystko. W Android P, można wskazać swoją lokalizację w ciągu jednego lub dwóch metrów. Funkcja ta wykorzystuje to, co nazywa się, Wi-Fi Round-Trip-Time (RTT), technologia, która opiera się na punktach dostępu WIFI do zorientowania się w swojej pozycji i nie trzeba się z nimi łączyć. Technologia ta może być również używana do popychania ofert opartych na lokalizacji.

Wsparcie dla Notches (Cutout)

Czy nam się to podoba, czy nie, notch, cecha projektu wprowadzona przez Apple jest teraz trendem nawet w sferze Android. Na Mobile World Congress, wiele urządzeń z Androidem wyglądało jak klony iPhone'a X, a teraz Google potwierdziło, że notch jest tutaj, aby pozostać. To przez dodanie jego wsparcia w Androidzie P preview, i nazywa to Display cutout. Dzięki nowym API, deweloperzy mogą teraz tworzyć aplikacje, które bezproblemowo współpracują z urządzeniami z wcięciem. Mogą zarządzać wysokością paska stanu i oddzielić go od wcięcia; deweloperzy mogą również sprawdzić kształt wycięcia i tworzyć aplikacje, aby dopasować go immersyjnie.

Przesunięcie w czasie

Każdy użytkownik Androida wie, że zegar cyfrowy zawsze znajduje się w lewej, górnej części ekranu. Ale w Androidzie P już tak nie jest; nastąpiło przesunięcie czasu, z lewej na prawą stronę. Jest to widoczne w Developer preview zarówno w urządzeniach z wycięciem, jak i bez niego.

Ulepszone powiadomienia

Android P ma nowy sposób pokazywania powiadomień z wiadomości i e-maili. Nowy styl pokazuje podgląd, kto jest messaging i jak można odpowiedzieć, to jest; inteligentne odpowiedzi, Gmaila AI przychodzi do wiadomości.

API dla wielu kamer

Ten interfejs API umożliwia użytkownikom dostęp do jednoczesnych strumieni z urządzeń podwójne aranżacje kamery, albo z przodu lub z tyłu. To przynosi nowe możliwości w Android P, takie jak efekt bokeh, stereo vision i seamless zoom, które nie są możliwe z pojedynczym ustawieniu aparatu. To nie jest jeszcze jasne, czy strumienie są tylko z kamer skierowanych w tym samym kierunku lub zarówno z przodu i z tyłu.

Nowości poprawki bezpieczeństwa

Android P sport dwie funkcje bezpieczeństwa i inne pod maską technologii bezpieczeństwa dla zwiększenia bezpieczeństwa. Funkcje obejmują poprawę do szyfrowanych kopii zapasowych. Będziesz musiał być zweryfikowany podczas uzyskiwania dostępu do kopii zapasowych. Inną cechą jest ujednolicony ekran uwierzytelniania odciskiem palca.

Ograniczenia tła

Każda wersja androida ma nowe ograniczenia tła, które pomaga smartfonowi zaoszczędzić więcej soku z baterii, ponieważ wydajność nie jest pod wpływem. W Android P, istnieje więcej ograniczeń umieszczonych na aplikacjach w tle. Aplikacje nie mają już dostępu do kamery i mikrofonu oraz innych czujników. Ta zmiana może być spowodowana względami prywatności.

Więcej informacji na: http://foto-raj.pl