Google ogłosił i wydał ostateczną wersję najnowszej aktualizacji systemu Android. Będziesz zadowolony, aby wiedzieć, że jest to, jak zgadłeś; P jest dla Pie, i jest wysyłanie do telefonów Google Pixel teraz. Z powrotem w marcu, Google ogłosił wczesny podgląd wersji Androida; następnie zademonstrował kilka funkcji na swojej corocznej konferencji deweloperskiej I / O w maju. Od tego czasu, po obejrzeniu kilku wydań beta, ostateczna wersja główna o nazwie "Android 9 Pie" jest toczenia się do telefonów Google Pixel jako over-the-air aktualizacji.

Tapping raporty z Google, użytkownicy, którzy wcześniej zapisali się do programu Android Beta, otrzymają oficjalny Android 9 Pie do końca tej jesieni. Co ważniejsze, jedynymi urządzeniami, które będą wspierane są Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo, Essential i OnePlus. Firma dodała również, że obecnie pracuje z innymi partnerskimi producentami OEM, aby przynieść aktualizację na ich urządzenia. Jednak Google pominął więcej szczegółów na temat konkretnych dat, kiedy aktualizacje zostaną wydane.

Google zawsze obserwował swoją kulturę nazywania swoich nowych aktualizacji Androida alfabetycznie i po niektórych słodkich smaków. Na przykład, poprzednia aktualizacja Androida została nazwana kodowo Oreo. Z wcześniejszej wersji jest Nougat, który został poprzedzony przez Marshmallow i Lollipop. Ich najnowsze uaktualnienie nazywa się Android 9 Pie.

Nowa aktualizacja pochodzi z nowych funkcji, takich jak Adaptive Brightness, Adaptive Battery i App Actions-które mają zdolność do przewidywania następnej przyczyny działania w oparciu o kontekst, wyświetlając, że oczekiwane działanie na telefonie. Inne ekscytujące funkcje obejmują nowy system nawigacji, łatwo zarządzane powiadomienia i inteligentne narzędzia wyboru tekstu.

Niemniej jednak, nowy system operacyjny Android 9 Pie wysyłki do użytkowników Pixel teraz nadal ma kilka funkcji brakuje. Funkcje nagłówkowe, takie jak narzędzia Digital Wellbeing będzie tylko toczyć się jako wersje beta na początku. Aby uzyskać narzędzia Digital Wellbeing, trzeba będzie subskrybować za pośrednictwem Google Play. Oświadczenia od Google wskazują, że te funkcje będą dostępne oficjalnie przyjść okres jesienny, wraz z innymi nowymi funkcjami, takimi jak Slices- który zapewnia bogate informacje z ulubionych aplikacji.

Jeden inny ogromny update w Android 9 Pie jest "wsparcie dla notches"-jak mogłeś zobaczyć je na iPhone X, są to małe wycięcia na telefonach z ekranami, które obejmują większość ekranu telefonu. Jednakże, Android 9 Pie's wsparcie dla wcięć, nie zawiera fakt, że każdy następny telefon Android będzie miał ten sam projekt wycięcia. Możemy jednak stwierdzić, że Google umożliwia teraz aplikacjom jak najlepsze działanie na telefonach z wciętymi ekranami.

W innych wypowiedziach firmy: "Jesteśmy dumni, że możemy przynieść Androida 9 Pie do Essential Phone tego samego dnia, w którym został wydany! Sprawdź swój telefon teraz, aby uzyskać aktualizację." I choć może nie wspomnieli o konkretnej słuchawce w swoim oświadczeniu, Android 9 Pie jest również wysyłka do Essential PH-1 teraz.