Zaćmienie słońca minęło, ale zostawia nas z dobrą wiadomością; wydanie androida Google O - Android Oreo. Czy Twój smartfon jest gotowy, aby pozwolić Ci cieszyć się smacznym, chrupiącym ciasteczkiem? Cóż, to zależy od producenta. Większość marek już nie może się doczekać, aby Android O był kompatybilny z ich urządzeniami. Wśród topowych marek, urządzenia Samsunga otrzymają aktualizację z grace UI na wierzchu. Tym razem Samsung chce się upewnić, że jest wśród pierwszych marek, które rozwiną aktualizację do swoich urządzeń. Google nada tempo, potem Essential, a następnie inne marki będą podążać.

Dla Samsunga, urządzenia, które zostały wydane z Androidem Nougat 7.1 preinstalowanym w tym roku, będą pierwszymi, które otrzymają Androida O. Samsung następnie rozwinie aktualizację do swoich innych urządzeń sklasyfikowanych w trzech poziomach. High-end flagowce, midrange, oraz smartfony z przedziału budżetowego.

Do flagowych urządzeń z wyższej półki należą;

    Samsung Galaxy S8 (G950F, G950W) Samsung Galaxy Note 8 (niedawno wydany) Samsung Galaxy S8 Plus (G955, G955FD) Samsung Galaxy S7 Edge (G935F, G935FD, G935W8) Samsung Galaxy S7 (G930FD, G930F, G930, G930W8) Samsung Galaxy Note FE

Urządzenia ze średniej półki cenowej, które otrzymają aktualizację to;

    Galaxy A3 (2017) (A320F) Samsung Galaxy A5 (2017) (A520F) Samsung Galaxy A7 (2017) (A720F, A720DS) Samsung Galaxy A8 (2017) (A810F, A810DS) Samsung Galaxy C9 Pro

Smartfony z przedziału budżetowego obejmują;

    Samsung Galaxy J7v Samsung Galaxy J7 Max (2017) Samsung Galaxy J7 Pro (2017) Samsung Galaxy J7 Prime Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9100) Samsung Galaxy A7 (2016) (A710F, A710DS) Samsung Galaxy A5 (2016) (A510F, A510F) Samsung Galaxy A8 (2016) (A810F, A810DS)

Co przynosi Android O

Android Oreo przychodzi z następującymi smakołykami prosto od producenta - Google. Oto zapowiedź tego, czego można się spodziewać.

Tryb obrazu w obrazie

Ta funkcja pozwala na oglądanie filmów podczas robienia innych rzeczy na innych aplikacjach. Filmy, jednak, są wyświetlane na mniejszym ekranie, tj. można oglądać wideo podczas wysyłania wiadomości. Większość aplikacji obsługuje teraz tę funkcję. Marki takie jak Samsung również mają tę funkcjonalność. Na Oreo, można dotknąć mniejszy ekran, aby go przeskalować do "większej" mniejszy ekran; nie napinając.

Autouzupełnianie i ulepszone kopiowanie i wklejanie

Wypełnianie formularzy i haseł jest teraz tak bezproblemowe, jak na naszych komputerach. Ulepszone kopiowanie i wklejanie ma intuicyjne płynne doświadczenie Android O. W oparciu o uczenie maszynowe, tylko stuknąć, a Android O podkreśla zawartość. Następnie prezentuje Ci wyskakujące okienka i sugestie aplikacji, do których chcesz skopiować i wkleić zawartość.

Istotne cechy - bezpieczeństwo, stabilność i wydajność

Android O przynosi bezpieczeństwo, stabilność i ulepszenia wydajności do Twojego urządzenia. Oznacza to wydłużony czas pracy na baterii, a także szybsze działanie urządzenia, tzn. krótszy czas uruchamiania; Twoje urządzenie będzie teraz uruchamiać się dwa razy szybciej niż teraz. Dzięki rozległym zmianom w rdzeniu systemu operacyjnego, aplikacje ładują się również szybciej. Aby wydłużyć i poprawić żywotność baterii, Android O wprowadza mądre ograniczenia dla działań w tle i usług lokalizacyjnych.

Jeśli Twoje urządzenie nie jest wymienione powyżej, trzymaj się mocno, Samsung ma zamiar wydać oficjalną listę.