Jest kilka rzeczy, które niszczą baterię Twojego Androida bardziej niż cokolwiek innego, a większość z nich jest wspólna dla wszystkich urządzeń, a nie tylko konkretnego smartfona. Jeśli cierpisz z powodu zmęczonego smartfona po pół dnia to usiądź, wyciągnij zeszyty i zwróć uwagę!

Jasność wyświetlacza

Tutaj nie ma niespodzianek (przynajmniej mam nadzieję, że nie ma!): ekran Twojego urządzenia jest największym wysysaczem soku jaki istnieje. A im wyższe ustawienie jasności, tym gorszy problem. Auto-brightness może brzmieć atrakcyjnie, ale to pompuje jasność w górę nieregularnie i często, co sprawia, że problem ssania ekranu jeszcze gorzej. Ustaw jasność wyświetlacza na tak niskim poziomie, jaki jest dla Ciebie wygodny i zwiększaj ją tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zdziwisz się, jak niskie ustawienie możesz sobie odpuścić i jak wielką różnicę to sprawi.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

O ile nie jesteś kurierem rowerowym lub dostawcą pizzy, prawdopodobnie nie ma rzeczywistej potrzeby, aby mieć Raportowanie lokalizacji na cały dzień i noc, a jeszcze mniejszą potrzebę, aby mieć GPS włączony po prostu tak, że można określić swoją lokalizację na biurku lub w salonie. Wyłączenie GPS robi ogromną różnicę dla żywotności baterii i utrzymanie Usług lokalizacyjnych Google wyłączone, gdy nie trzeba ich pomaga też. Pobierz sobie widget lub skrót i po prostu włączyć je, gdy rzeczywiście ich potrzebujesz. To trwa 5 sekund i oszczędza mnóstwo czasu pracy na baterii.

Limit czasu wyświetlania dla licznika

Czas wyłączenia wyświetlacza - czyli czas, jaki potrzebuje Twój ekran, aby przejść w stan uśpienia po zaprzestaniu nawigacji - jest ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o żywotność baterii. Niezależnie od tego, jak często używasz telefonu, jeśli masz ustawiony limit czasu wyświetlania na 2 minuty, wyobraź sobie, o ile lepsza byłaby żywotność baterii, gdybyś ustawił go na 1 minutę, lub 30 sekund, lub nawet 15 sekund! Biorąc pod uwagę, że podświetlenie ekranu jest największym zabójcą baterii, pozwalanie mu na wysysanie życia baterii, gdy już nawet jej nie używasz, nie ma żadnego sensu.

Synchronizacja kont

ładowanie telefonu

Posiadanie każdego konta pod słońcem ustawionego na automatyczną synchronizację jest ogromnym marnotrawstwem baterii, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że możesz mieć trzydzieści lub więcej kont pingujących internet co godzinę dla aktualizacji, których nie zamierzasz czytać. Przejdź przez ustawienia urządzenia i włączyć tylko te konta, które naprawdę trzeba być aktualizowane natychmiast na, jak Gmail, na przykład. Czy naprawdę trzeba Twitter do synchronizacji co piętnaście minut, lub tylko po uruchomieniu aplikacji? Aplikacje Google są szczególnie winni niekończącej się synchronizacji, więc zarządzać tymi, a następnie ustawić inne aplikacje do ręcznej aktualizacji po ich uruchomieniu.

Ustawienia Wi-Fi

Wi-Fi, gdzie bylibyśmy bez niego? Z dłużej działającą baterią, to gdzie. Ale nikt nie zamierza porzucić Wi-Fi tylko dla dodatkowej godziny lub dwóch czasu pracy na baterii, więc następną najlepszą rzeczą jest unikanie niepotrzebnego marnowania baterii, jeśli chodzi o połączenia bezprzewodowe. Przejdź do zaawansowanych ustawień Wi-Fi i ustaw je tak, aby unikać słabych połączeń oraz aby połączenie Wi-Fi pozostawało zawsze włączone podczas uśpienia (dzięki temu nie będziesz ciągle rozłączać się i ponownie łączyć za każdym razem, gdy włączysz ekran). Jeśli masz opcję optymalizacji Wi-Fi, powinieneś ją również włączyć (duh).

NFC, Gesty, Profile itp.

Uwielbiam NFC, ale prawda jest taka, że prawie nigdy go nie używam. Więc zachować to zły chłopiec wyłączony, chyba że rzeczywiście go potrzebujesz. Twój telefon nie jest Oyster Card po wszystkim. Podobnie gesty: chyba że naprawdę używać wszystkich, że oko śledzenia, machnięcia ręką, ruch uruchomienie voodoo nie ma potrzeby, aby mieć to wszystko włączone, więc czujniki są zawsze na baczności. Wszystkie te rzeczy mogą wydawać się drobne, i takie są, ale wszystkie one składają się na większą oszczędność, jeśli chodzi o baterię. A jeśli masz dostęp do profili, korzystaj z nich: kiedy śpisz, kiedy jesteś na spotkaniu, kiedy jesteś w kinie itp. Ponadto, obecnie w naszych urządzeniach mamy różnego rodzaju tryby oszczędzania energii, więc dlaczego z nich nie skorzystać!

Stare i nieużywane aplikacje

Jestem pierwszym, który przyzna się, że mam 300 aplikacji na moim telefonie, z których większość nie otwierałem od miesięcy. Niektóre z nich były jednorazowymi gratisami, z którymi nie mogę się rozstać, bo zaoszczędziły mi całe 80 centów, ale o wiele więcej z nich to po prostu bezużyteczne aplikacje, których i tak nigdy nie używam. Poważnie, kiedy ostatni raz otworzyłeś IMDB na swoim smartfonie? Więc olać aplikacje, których nigdy nie używasz (zawsze możesz pobrać je ponownie, jeśli ich potrzebujesz) i upewnij się, że aplikacje, które masz są aktualizowane. Nowe wersje zazwyczaj zawierają poprawki błędów i optymalizacje baterii, więc warto być na bieżąco.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: https://airproduction.pl/