NFT to jedno z nowych osiągnięć w przestrzeni Web 3.0. Większość popularnych NFT opiera się na blockchainie Ethereum. Opłata za gaz to kwota, którą trzeba zapłacić przy dokonywaniu transakcji na blockchainie Ethereum, aby zatwierdzić swój zakup. Opłata za gaz jest zazwyczaj wysoka, co stało się uciążliwe dla inwestorów. Wyjaśnimy więc, dlaczego opłata za gaz jest tak wysoka i jak można ją zaoszczędzić, kupując NFT.

Powiązany artykuł | Jak stworzyć i sprzedawać własne NFT w 3 prostych krokach

Dlaczego opłata za gaz w Ethereum jest tak wysoka?

Spis treści

 • Dlaczego opłaty za gaz na Ethereum są tak wysokie?
 • Jak zaoszczędzić na opłatach za gaz przy zakupie NFT
  • Planuj z wyprzedzeniem dzięki trackerom i wykresom cen gazu
  • Przeczekaj wysokie ceny
  • Wybierz NFT na innych blockchainach
  • Kup lub wybij GasTokeny
 • Podsumowując

Ethereum jest największym blockchainem, na którym działa wiele usług i aplikacji DeFi. To sprawia, że blockchain Ethereum jest zatłoczony i przeciążony. Łańcuch blokowy Ethereum ma również ograniczenie polegające na przetwarzaniu tylko 15 transakcji na sekundę, co jest powolne, a do zatwierdzania transakcji wykorzystuje metodę proof of work, która zużywa dużo zasobów.

Co więcej, ludzie powszechnie używają Ethereum do wybijania i kupowania NFT, co prowadzi do jeszcze większego ruchu w sieci. Wszystkie te czynniki skutkują bardzo wysokimi opłatami za gaz, które czasami mogą być tak wysokie, jak sama transakcja. Opłata ta jest wykorzystywana jako rekompensata dla osób, które wykorzystują swoje zasoby obliczeniowe do zatwierdzania Twoich transakcji, zwanych górnikami(ang. Miners).

Gdy zostanie wybita popularna NFT, ludzie będą się spieszyć, aby ją kupić, co może spowodować poważne zatory, prowadzące do wysokich opłat za gaz. Opłaty za gaz w Ethereum są obliczane w Gwei, która jest podwaliną Etheru, tak jak Paise do rupii lub Cent do dolara. Jej wartość jest powiązana z Ethereum. Poznajmy kilka metod, jak zaoszczędzić na opłatach za gaz przy zakupie NFT.

Jak zaoszczędzić na opłatach za gaz przy zakupie NFT

Planuj z wyprzedzeniem, korzystając z trackerów gazu i wykresów

Jeśli wiesz, kiedy poszukiwane przez Ciebie NFT zostaną wybite i chcesz uniknąć nagłych opłat za gaz, lepiej jest zaplanować to z wyprzedzeniem. Istnieją wykresy i narzędzia do śledzenia cen gazu na żywo, które mogą pomóc w określeniu godzin szczytu. Można nawet przewidzieć przewidywany okres i wysokość opłat za gaz, jakie trzeba będzie uiścić w tym czasie oraz ile czasu zajmie zatwierdzenie zamówienia.

Przeczekaj wysokie ceny

Jeśli się nie spieszysz, najlepszym momentem na zakup NFT jest czas po godzinach pracy lub w weekendy, kiedy ruch jest najmniejszy. Wykres, który omówiliśmy powyżej, pokazuje również cenę gazu w weekendy, która jest dość niska w porównaniu z dniami powszednimi.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to wprowadzić niższe opłaty za gaz, jeśli nie masz problemu z czekaniem przez kilka minut lub nawet godzin. Dzięki portfelom takim jak MetaMask możesz dostosowywać i uiszczać opłaty zgodnie z własnymi preferencjami, które omówiliśmy tutaj. Bardzo niskie opłaty za gaz spowodują, że zatwierdzenie przejścia na blockchainie zajmie godziny. Możesz sprawdzić kalkulator opłat za gaz, aby zobaczyć szacowany czas oczekiwania.

Wybierz NFT na innych blockchainach

Ethereum nie jest jedynym blockchainem, który oferuje NFT, a wiele nowych i szybszych blockchainów również zaadoptowało NFT. Solana jest blockchainem, który posiada własną platformę NFT o nazwie Solanart. Można na niej kupić NFT, których wartość również wzrasta, a opłaty za gaz są wyjątkowo niskie. Binance i WazirX to giełdy, które również zanurzyły się w NFT i oferują NFT przy użyciu swoich rodzimych tokenów za minimalne lub żadne opłaty.

Powiązany artykuł | Trzy najlepsze sposoby na kupno i sprzedaż NFT w Indiach

Kupno lub wybijanie tokenów GasTokens

Możesz kupić lub wybić tokeny Gas, gdy ceny gazu są bardzo niskie, a następnie wymienić je podczas dokonywania transakcji, gdy ceny są wysokie. Możesz wymienić Ether na Gas tokeny na giełdach takich jak Uniswap.

Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale wybijanie tokenów gazu jest skomplikowanym procesem. GasToken.io to projekt, który pozwala wybijać i zarabiać tokeny gazowe. Posiadają oni odpowiedni przewodnik, jak wybijać tokeny gazowe, ale zalecamy przeprowadzenie badań przed wybiciem tokenów gazowych.

Przeczytaj również | Domeny nie do zatrzymania: Kupno domeny NFT i jej cechy

Zakończenie

Istnieje kilka innych metod i obejść, których można użyć, takich jak portfele, które pobierają mniejsze opłaty za gaz lub projekty Ethereum warstwy 2. Omówiliśmy kilka podstawowych metod, dzięki którym możesz zaoszczędzić na opłatach za gaz przy zakupie NFT. Sugerujemy jednak, abyś sam poszukał informacji na ten temat i podjął przemyślaną decyzję.

Możesz również śledzić nasze najnowsze wiadomości techniczne w Google News lub porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów, dołączyć do Grupy Telegramowej GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube, aby obejrzeć najnowsze filmy przeglądowe .