Uchwyt na telefon to niewielki gadżet, który jest jednak niezwykle przydatny, jeśli chcemy używać smartfona w trakcie jazdy samochodem.

Uchwyt do telefonu na szybę

Na rynku dostępny jest duży wybór uchwytów samochodowych, różniących się rozmiarem, materiałami i zasadą działania urządzenia. Wśród nich są zarówno tanie modele, które mogą pomieścić tylko smartfona, jak i topowe urządzenia z własną elektroniką. Bez względu na to, czego szukamy, w większości sklepów znajdziemy uchwyt na telefon, który bezpiecznie zabezpieczy nasz smartfon.

Przed wyborem uchwytu na telefon do samochodu, niezależnie od jego typu, spójrz na wymiary. Wymiary uchwytu powinny być dostosowane do wielkości smartfona i nie powinny blokować dostępu do ważnych elementów, takich jak przyciski, mikrofon, głośnik, złącza USB i 3,5 mm. Najpierw musisz zdecydować, jaki rodzaj mocowania uchwytu na telefon do samochodu jest najlepszy w twoim przypadku.

Uchwyt do telefonu na szybę to najłatwiejsza i najtańsza opcja. Takie zapięcia dobrze przylegają do gładkich błyszczących paneli (metal, szkło, plastik). Przyssawka, doskonale przylega do błyszczących gładkich powierzchni, ale zapewnia większą siłę trzymania i jest wielokrotnego użytku. Uchwyt na telefon komórkowy w samochodzie doskonale przylega do przedniej szyby lub błyszczącego plastikowego panelu, jego wkładek wykonanych z metalu, szkła, lakierowanego drewna itp. Wadą przyssawki jest to, że zamontowana na przedniej szybie może utrudniać widoczność lub być niewygodna (zbyt daleko), dlatego opcja przyssawki nie powinna być wybierana do auta o ograniczonej widoczności z fotela kierowcy.

Uchwyt do telefonu z ładowarką indukcyjną

Zaletą ładowania bezprzewodowego jest to, że jest szybsze i łatwiejsze, ponieważ nie trzeba za każdym razem podłączać i odłączać telefonu — wystarczy umieścić urządzenie na podkładkach do ładowania bezprzewodowego. Wygląda też estetyczniej.

Producenci oferuje różne standardy ładowania bezprzewodowego. Najpopularniejszym z nich jest Qi, który jest wspierany przez wszystkie największe firmy. Apple włączyło ładowanie bezprzewodowe na swoich iPhone'ach od modelu numer 8, a Samsung produkuje takie telefony od dawna. W sklepach znajdziemy też duży wybór bezprzewodowych ładowarek, sygnowanych przez Samsunga, które działają ze wszystkimi telefonami ze wbudowanym ładowaniem bezprzewodowym Qi. Niedawno OnePlus, Motorola i Huawei włączyły ładowanie bezprzewodowe w swoich telefonach. Nadal jednak nie wszystkie telefony obsługują taką ładowarkę, więc nie zawsze taki uchwyt będzie dla nas przydatny. Jeśli uchwyt z ładowaniem bezprzewodowym nie jest dostępny dla twojego telefonu, możesz, zamiast tego użyć uniwersalnego adaptera, który pozwoli nawet znacznie starszym urządzeniom obsługiwać ładowanie bezprzewodowe.

uchwyt na telefon dla rowerzystów

Magnetyczny uchwyt do telefonu

Uchwyt magnetyczny na telefon w samochodzie pozwoli zapomnieć o problemach z wysuwanym smartfonem/tabletem w samochodzie. Każdy kierowca stanął w obliczu sytuacji, gdy podczas jazdy trzeba korzystać z telefonu. Często kładziemy go wtedy przed kierownicą lub nieco z prawej strony. Ten jednak może się wówczas ześlizgnąć. Tu na ratunek przychodzi magnetyczny uchwyt.

Uchwyt magnetyczny składa się z dwóch elementów: Magnes - podłącza się do telefonu lub tabletu gdzie na stałe na urządzeniu. Sam uchwyt - z jednej strony znajduje się magnes, a z drugiej przyssawka. Dzięki temu można go przymocować do deski rozdzielczej pojazdu. Może mieć różne kształty - kwadratowy, okrągły, prostokątny. Dodatkowo można go przymocować do samego urządzenia. Magnes utrzymuje telefon z przodu samochodu i zapobiega jego upadkowi.

Kierowca może z łatwością ustawić telefon tak, jak chce, włączyć nawigację lub muzykę i spokojnie kontynuować podróż. Istnieją główne zalety, które podkreślają sami producenci takich produktów. To łatwość instalacji. Po prostu umieść uchwyt na desce rozdzielczej samochodu i umieść magnes pod pokrywą, na nim lub pod pokrywą. A potem możesz bezpiecznie korzystać z uchwytu. Uchwyt jest wytrzymały. Niektóre modele, mogą wytrzymać obciążenia do 10 kg. To urządzenie jest oparte na magnesie neodymowym, który jest znany z tego, że trudno go rozmagnesować. Ponadto taki magnes ma dużą siłę magnesowania. W praktyce oznacza to, że uchwyt nie będzie przesuwał się po powierzchni, na której zostanie zainstalowany. W każdej chwili możesz też przenieść go w inne dogodniejsze miejsce lub do innego samochodu. Ostatecznie tego typu uchwyty są odporne na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia i wszelkie zniszczenia, które wynikają z codziennego użytkowania. Jedną wadą urządzenia jest to, że będzie nas ono kosztować nieco więcej niż zwykły uchwyt do telefonu na szybę. Warto jednak potraktować to jako inwestycje.