Nie masz lustrzanki, nie martw się! Dzięki aparatowi w smartfonie i poniższym aplikacjom, możesz profesjonalnie edytować swoje zdjęcia. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz mieć nawet najlepsze zdjęcia w historii. Bez dalszych ceregieli, przyjrzyjmy się szczegółowo tym aplikacjom.

Snapseed: Dla fotografów

Jest to najlepsza aplikacja dla tych, którzy są do dostrajania swoich zdjęć. To nie jest zwykły edytor dla zwykłego użytkownika. Z jego niedestrukcyjnymi narzędziami do edycji, żaden inny edytor go nie prześcignął. Posiada pełen wachlarz 29 narzędzi i filtrów do dyspozycji fotografa. Należą do nich: obróbka RAW, dostrajanie obrazu, szczegóły, perspektywa, plan HDR, podwójna ekspozycja, kontrast tonalny i wiele innych. Dzięki tym narzędziom możesz korygować pliki DNG, dostosowywać ekspozycję i kolorystykę ręcznie lub automatycznie za pomocą zestawu precyzyjnych narzędzi kontrolnych. Perspektywa pomoże Ci uzyskać idealną geometrię horyzontów, jak również naprawić przekrzywione linie.

Dzięki arsenałowi zaawansowanych funkcji, takich jak technologia malowania kontrolnego, edycja stosu, ulepszanie twarzy i pozowanie twarzy, Snapseed jest obowiązkową aplikacją dla fotografów. Narzędzia do twarzy pomogą Ci edytować portrety na trójwymiarowych modelach. Możesz skorygować zniekształcenia ogniskowej i dostosować szczegóły na pojedynczej twarzy, takie jak uśmiech i źrenice, specyficzne rozjaśnienie i skorygować pozę. Po edycji, można również udostępnić swoje zdjęcia za pośrednictwem zainstalowanych aplikacji, takich jak Instagram Facebook i e-mail; nie udostępnia natywnie.

Snapseed jest dostępny zarówno dla Androida, jak i iOS. Obsługiwane pliki obejmują pliki DNG na Androida, formaty plików RAW w iOS, i JPEG dla obu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz mieć pewne umiejętności fotograficzne.

Picsart: Edytor dla wszystkich innych

Picsart to łatwy w użyciu moduł edycji zdjęć wyposażony w potężne narzędzia do edycji zdjęć, solidne funkcje i konfigurowalne kolaże. Posiada również moduł aparatu z predefiniowanymi narzędziami do przechwytywania i efektami. Korzystanie z tej aplikacji jest żywy i zabawy działalności, jak masz większą kontrolę nad narzędziami. Odmiany filtrów, efekty, darmowe naklejki i kreatywne konkursy sprawiają, że jest to możliwe.

Ostatnio Picsart wymyślił funkcję remiksu zdjęć i bezpłatnej edycji obrazów. Z remiksowania obrazu na platformach mobilnych, Picsart pozwala dodać osobisty akcent do swoich zdjęć. Dzięki tej funkcji możesz podzielić się zdjęciem z przyjaciółmi w Picsart i pozwolić im edytować je dla Ciebie. Masz również szansę uczestniczyć w społeczności Picsart, dzieląc się swoimi naklejkami.

Picsart jest również dostępny zarówno dla Androida, jak i iOS. Obsługuje pliki JPEG i PNG. Posiada wiele opcji udostępniania, takich jak do Instagram, Facebook, Tumblr, Twitter, i e-mail. Picsart nie wymaga żadnego doświadczenia w fotografii, stąd czyni go najlepszym edytorem dla wszystkich innych.

Pixlr: Wyważony edytor zdjęć

Znany wcześniej jako Pixlr Express, Pixlr jest najlepszym edytorem zdjęć dla ludzi z kreatywnością w głowie. Dzięki połączeniu jego funkcji, efektów i narzędzi, możesz uchwycić każdy moment i przekształcić go w sposób, który możesz sobie tylko wyobrazić. Posiada on zarówno profesjonalne, jak i podstawowe narzędzia do edycji zdjęć. Obejmują one: kolaże fotograficzne, podwójną ekspozycję, automatyczną korektę, nakładki, rozmycie ogniskowej, rozprysk kolorów i inne funkcje stylizacji. Chociaż istnieją inne edytory zdjęć lepsze od Pixlr, jest on z pewnością jedyny w swoim rodzaju. Udało mu się zrównoważyć profesjonalne i zwykłe doświadczenie edycji. To sprawia, że jest to idealny edytor zdjęć dla każdego.

Pixlr jest dostępny zarówno dla Androida jak i iOS. Pixlr pozwala na udostępnianie swoich edycji bezpośrednio na platformach mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, Twitter i innych sieci.